امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74983
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، برخی از اعضای مجلس سنای افغانستان در نشست امروز (سه شنبه) این مجلس از فعالیت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، برخی از اعضای مجلس سنای افغانستان در نشست امروز (سه شنبه) این مجلس از فعالیت گسترده رسانه‎ها و شهامت نیروهای امنیتی این کشور تقدیر و ستایش کردند.

«سیدمحمد سعیدی» عضو مجلس سنای افغانستان با اشاره به فعالیت نیروهای امنیتی و دفاعی در روز انتخابات این کشور اظهار داشت که این نیروها بایستی از سوی سازمان‎های دولتی تقدیر شوند.

به باور وی، نیروهای امنیتی افغان با تأمین امنیت مناطق مختلف در برگزاری انتخابات این کشور، شهامت و توانایی خود را به مردم افغانستان نشان دادند و اعتماد آن‌ها را به دست آوردند.

مجلس سنای افغانستان از حامد کرزی رئیس جمهور این کشور نیز بدلیل مدیریت مناسب برگزاری انتخابات تقدیر کرد.

همچنین اعضای این مجلس، خواستار اعطای یک ماه حقوق اضافی برای تشویق نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور از سوی دولت شدند.

این در حالی است که برخی دیگر از اعضای مجلس سنای افغانستان نیز از نقش و فعالیت رسانه‎های این کشور تقدیر کرد و آن را ارزنده عنوان کردند.

به باور این سناتورها، رسانه‎های افغانستان در روز انتخابات توازن و بی‎طرفی خود را حفظ کردند و مردم این کشور را تشویق به شرکت در انتخابات کردند.

برخی از اعضای مجلس سنای افغانستان خواستار حضور مسئولان رسانه‎ها در نشست عمومی این مجلس شدند، اما این مورد از سوی هیئت اداری این مجلس پذیرفته نشد.

امیدواری از شفافیت شمارش آرا

برخی دیگر از سناتورهای افغان نیز با تاکید بر شفافیت انتخابات، از مسئولان کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی این کشور خواستند تا روند شمارش آرا را به صورت دقیق و بی‎طرفانه انجام دهند.

به باور اعضای مجلس سنای افغانستان، مسئولان کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی این کشور بایستی با احترام به آرای مردم نگذارند تا آرای کاندیداها به هدر رود.

این در حالی است که کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی افغانستان بارها بر بی‎طرفی خود تأکید کرده و از تعهد به صداقت خود در روند شمارش آرا اطمینان داده است.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان در 16 فروردین 93 برگزار شد و قرار است نتایج ابتدایی آن پس از بررسی شکایت‎های اولیه در چهارم اردیبهشت اعلام شود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها