امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74984
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «سفرمحمد عبدالله‌اف» مسئول دفتر حزب نهضت اسلامی تاجیکستان در منطقه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «سفرمحمد عبدالله‌اف» مسئول دفتر حزب نهضت اسلامی تاجیکستان در منطقه «اسپتمان» ولایت «سغد» تاجیکستان امروز، سه‌شنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد که صبح امروز پس از مراجعه به محل کارش، با دفتر مهر و موم‌شده مواجه شده است.

وی افزود: این اقدام از سوی نهادهای وابسته به دولت و بدون اطلاع و خبر قبلی انجام شده و تاکنون هیچ توضیحی در این زمینه ارائه نشده‌ است.

دفتر بخش منطقه‌ای حزب نهضت اسلامی تاجیکستان در این ناحیه، در ساختمان یک نهاد فرهنگی بوده و به ادعای مقامات ناحیه اسپتمان، امکان فعالیت یک حزب سیاسی در یک دفتر فرهنگی وجود ندارد.

به گفته وی، مقامات این ناحیه پیش از این نیز در چند مورد هشدار داده بودند که دفتر این حزب که یک تشکل سیاسی است، باید به مکان دیگری منتقل شود.

این مقام منطقه‌ای حزب نهضت اسلامی تاجیکستان تصریح کرد: در حال حاضر موضوع قانونی و جایز بودن فعالیت این دفتر در ساختمان یک نهاد فرهنگی، مورد بحث دادگاه می‌باشد، اما جای تعجب دارد که مسئولان نهاد‌های حکومتی محلی، منتظر پایان محاکمه دادگاه نشده و اقدام به بستن این دفتر کرده‌اند.

در همین حال یک منبع آگاه از دفتر مرکزی حزب نهضت اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دوشنبه، با تأیید مسدود شدن این دفتر منطقه‌ای افزود: مسئولان دفتر محلی برای حل این مشکل وارد مذاکره با مقامات شده‌اند.

به گفته این منبع، شورای سیاسی حزب نهضت اسلامی تاجیکستان این مسئله را تحت پیگیری قرار خواهد داد و پس از پاسخ رسمی مقامات ناحیه اسپتمان واکنش مناسب را نشان خواهد داد.

ناحیه اسپتمان با جمعیت 125 هزار نفری از جمله بزرگترین مناطق ولایت سغد در شمال تاجیکستان است.

به گفته منابع آگاه، برای اولین بار است که بخش منطقه‌ای حزب نهضت اسلامی تاجیکستان که از جمله هشت حزب رسمی در این کشور است، با مشکل اداری در این ناحیه مواجه می‌شود.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها