امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74988
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، «سرژ سارکیسیان» رئیس جمهوری ارمنستان که برای انجام سفر رسمی در عشق‏‌آباد ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، «سرژ سارکیسیان» رئیس جمهوری ارمنستان که برای انجام سفر رسمی در عشق‏‌آباد پایتخت کشور ترکمنستان به سر می‏‌برد، در کنفرانس خبری مشترکی که بعد از مذاکرات خصوصی با همتای ترکمنی‌اش برگزار شد، اعلام کرد که مسئله قره‏‌باغ باید از طریق مسالمت‏‌آمیز و براساس نرم و موازین حقوق بین‏‌الملل حل و فصل شود.

وی همچنین تصریح کرد: حق مردم قره‌‏باغ برای تعیین سرنوشت خود انکارناپذیر است و اجرای عملی آن باید از لحاظ قانونی نیز تضمین شود.

رئیس جمهوری ارمنستان در ادامه، همچنین بابت درک این مسئله از سوی دولت ترکمنستان و موضع بی‌طرفی ترکمنستان در مسئله قره‏‌باغ تشکر کرد.

جنگ قره‌باغ جنگی بود که از فوریه 1988 تا مارس 1994 در ناحیه قره‌باغ، واقع در جنوب غربی جمهوری آذربایجان، بین اکثریت ارمنی ساکن با پشتیبانی ارمنستان و جمهوری آذربایجان رخ داد. با بالاگرفتن درگیری، هرکدام از طرفین سعی در پاکسازی قومی مناطق تحت تصرف خود از نژاد دیگر کردند. از این رو 230٬000 ارمنی ساکن آذربایجان و 800٬000 آذری مجبور به مهاجرت از ارمنستان و مناطق اشغالی جمهوری آذربایجان شدند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار