امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۲۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74989
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری اظهار ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری اظهار داشت که عدم بیطرفی پلیس این کشور در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی از سوی این وزارت مورد پیگرد قرار گرفته و برخی از آنها برخورد قانونی و جدی خواهد شد.

به گفته وی، وزارت کشور افغانستان هرگونه تخطی و تخلف از سوی پلیس در روند انتخابات این کشور را بدون در نظر داشت رتبه و مقام آن‌ها، رسیدگی و مجازات خواهد کرد.

صدیقی از تمام ستادهای انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی این کشور خواست تا هرگونه شکایات از منصوبین پلیس را با رعایت اصل بی‌طرفی با اسناد و شواهد به کمیسیون شکایات انتخاباتی کمیسیون مستقل انتخابات این کشور ارائه کنند.

سخنگوی وزارت کشور افغانستان افزود: در صورتیکه اسناد و شواهد موثقی علیه افراد پلیس متهم به دست داشتن  در تقلب و عدم بیطرفی در روز انتخابات و جود داشته باشد؛ با آن‌ها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد که تامین امنیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی، تامین امنیت کاندیداها، تامین امنیت رای‌دهندگان و ناظرین انتخابات و بیطرفی پلیس از اولویت‌های کاری این وزارت بوده و همواره بر آن تاکید داشته است.

صدیقی خاطرنشان کرد که 2 نفر از نیروهای امنیتی افغان که یکی کارمند امنیت ملی و دیگری کارمند جنایی وزارت کشور افغانستان بودند، در روز برگزاری انتخابات تلاش می‌کردند تا صندوق‌های رای را در منطقه «سیدآباد» ولایت «میدان وردک» در جنوب این کشور با آرای تقلبی پر کنند که بازداشت شدند.

به گفته سخنگوی وزارت کشور افغانستان، در روز برگزاری انتخابات، 14 مورد تلاش برای تقلب در روند انتخابات انجام شد که خوشبختانه شناسایی و افراد متهم، بازداشت شدند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها