امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74993
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، پیش‌نویس قطعنامه‌ای که قرار است در نشست روز پنج شنبه مجمع عمومی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، پیش‌نویس قطعنامه‌ای که قرار است در نشست روز پنج شنبه مجمع عمومی پارلمانی شورای اروپا در استراسبورگ به تصویب برسد، همه پرسی برگزار شده در منطقه کریمه و متعاقب آن پیوستن این جمهوری خودمختار به ترکیب فدراسیون روسیه را بشدت محکوم کرده است.

در سند تهیه شده که متن آن از سوی برخی منابع خبری منتشر شده، همه پرسی 16 ماه مارس در منطقه کریمه، غیرقانونی و در مغایرت با قانون اساسی اوکراین ارزیابی شده و نتیجه آن و همچنین اقدامات متعاقب، یعنی پیوستن این جمهوری خودمختار به فدراسیون روسیه، از لحاظ حقوقی بی ارزش شناخته شده است که از سوی شورای اروپا به رسمیت شناخته نمی‌شود.

در این قطعنامه که قرار است روز پنج شنبه به رای گذاشته شود، مجمع عمومی پارلمانی شورای اروپا با قاطعیت از استقلال و تمامیت ارضی اوکراین حمایت کرده و اقدامات روسیه در قبال این کشور را «تجازو» نامیده است.

مقامات مسکو تاکنون بارها اعلام کردند که اقدامات روسیه در اوکراین کاملا قانونی و منطقی بوده و مجوز شورای فدراسیون (سنای) روسیه به رئیس جمهوری برای استفاده از توان نظامی در خاک اوکراین، به منزله تحقق آن نیست.

وزارت امور خارجه روسیه نیز را کشورهای غربی را متهم کرده که تقصیر حوادث رخ داده در اوکراین که در پی اقدامات ملی گرایان افرطی علیه مردم روس زبان این کشور پیش آمده را به گردن روسیه انداخته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها