امروز : یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 28
۰۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74998
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 8
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «سیوزان الیوت» سفیر آمریکا به تازگی در دیداری با «عبدالرحمان بزمک‌اف» معاون ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «سیوزان الیوت» سفیر آمریکا به تازگی در دیداری با «عبدالرحمان بزمک‌اف» معاون اول وزیر کشور مسائل توسعه روابط و همچنین طرح ارائه کمک‌های جدید به این نهاد را مورد بحث و بررسی قرار داد.

بنابر بیانیه دفتر مطبوعاتی وزارت کشور تاجیکستان در این دیدار که «کارول پرز» معاون دبیر اداره نظارت بر مواد مخدر، «مارک وود» و «تونی ارنس» مشاوران امور حقوقی، «جانل کورودا» هماهنگ‌ساز طرح مبارزه با قاچاق مواد مخدر شرکت کردند، اقداماتی در جهت همکاری دوجانبه را مورد بحث قرار گرفت.

بنابراین گزارش، مقام وزارت کشور تاجیکستان با اشاره به توسعه بیش از پیش روابط دوجانبه سفارت با این نهاد تأکید کرد که دوره‌های آموزشی که با مساعدت سفارت برای پرسنل این نهاد برگزار می‌شود به طور مؤثر در بهبود سطح حرفه‌ای آنان کمک می‌کند.

به گفته این مقام وزارت کشور تاجیکستان در حال حاضر طرحی به منظور افزایش نقش زنان در ادارات پلیس که از سوی سفارت پیشنهاد شده و توسط دفتر موسوم به «Emerdzhens » در حال اجرا است، برای تقویت جایگاه و قابلیت زنان در فعالیت بخش‌های این نهاد کمک خواهد کرد.

در بیانیه آمده است: معاون اول وزیر کشور تاجیکستان مساعدت سفارت آمریکا در جهت احداث و تجهیز ساختمان‌های ادارات پلیس منطقه‌ای را از دیگر اقدامات مشترک انجام‌ شده عنوان و از چنین کمک‌هایی سپاسگزاری کرد.

بنابراین بیانیه، کارول پرز معاون دبیر اداره نظارت بر مواد مخدر و دفاع با ستایش از سطح همکاری‌های دوجانبه سفارت آمریکا با وزارت کشور تاجیکستان تأکید کرده که کشورش به اقدامات مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر توجه خاصی مبذول می‌دارد.

سفیر آمریکا نیز به نوبه خود اعلام کرد که تاکنون بسیاری از طرح‌های مفید به طور مشترک انجام شده و اما اجرای طرح و اقدامات بسیار و بیشتری هم در جهت توسعه روابط دو‌جانبه در برنامه‌ است.

در این بیانیه تبادل نظر در مورد مسائل مبارزه با ترویسم، افراطگرایی، قاچاق مواد مخدر، اجرای طرح اصلاحات در نهادهای وزارت کشور تاجیکستان از موضوعات دیگر مورد بحث مقامات سفارت آمریکا با معاون وزیر کشور عنوان شده‌ است.

این دیدار درحالی انجام شده که در چند ماه قبل نیز سفیر آمریکا و مسئولان نهادهای دیگر وابسته به وی با «رمضان رحیم‌اف» وزیر کشور نیز دیدار کرده و مسائلی را در جهت توسعه روابط دوجانبه در زمینه تأمین امنیت و قانون مورد بحث قرار داده بودند.

به گفته منابع رسمی در دیدار گذشته نیز مسئول بخش مبارزه با قاچاق مواد مخدر و دفاع، همچنین مسئول دفتر Emerdzhens که یک اداره وابسته به سفارت است شرکت کرده و موضوع افزایش نقش پرسنل زن در وزارت کشور را مورد بحث قرار داده‌اند.

به گفته منابع رسمی، بررسی این موضوع درحالی است که هم‌اکنون 11 درصد کارکنان وزارت کشور تاجیکستان را زنان تشکیل می‌دهند.

لازم به ذکر است که سفارت آمریکا در مذاکرات با مقامات وزارت کشور تاجیکستان با اعلام آمادگی برای کمک به اجرای طرح استراتژی اصلاحات ادارات پلیس وعده داده است که، پس از امضا و تصویب قانون پلیس تاجیکستان از سوی مجلس و مقامات سیاسی در امر تحقق اقدامات لازم در این زمینه مساعدت می‌کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها