امروز : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 20
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 750
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۶
تعداد بازدید: 257
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از کاشان، فاطمه رخشانی در آیین افتتاحیه کلینیک سطح سه فشار خون این شهرستان اظهار داشت: بر اساس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از کاشان، فاطمه رخشانی در آیین افتتاحیه کلینیک سطح سه فشار خون این شهرستان اظهار داشت: بر اساس آمار منتشر شده 17 درصد از افراد بالای 17 سال  و 20 درصد افراد بالای 30 سال در ایران مبتلا به فشار خون بالا هستند و هر چه سن افزایش می‌یابد درصد بیماران مبتلا به پرفشاری خون نیز افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که فشار خون بالای آنان ثابت شده افرادی هستند که به دلایل مختلف به پزشک مراجعه کرده و متوجه پرفشاری خون خود شده‌اند و بر این اساس آمار ارائه شده افراد فشار خون بالا در ایران تقریبا نصف آماری است که وجود دارد.

به گفته وی 35 درصد از بیمارانی که در بخش‌های مراقبت آی.سی.یو و سی.سی.یو بستری هستند به دلیل بیماری فشاری خون بالا است اما این بیماران از پرفشاری خون خود هیچ اطلاعی نداشته‌اند.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: 40 درصد از جراحی قلب و عروق انجام شده ناشی از فشار خون بالای افراد است که خود نیز از آن بی‌اطلاع بوده‌اند.

رخشانی با بیان اینکه از هر یکصد نفر تنها 20 نفر از فشار خون بالای خود اطلاع دارند، از فشار خون به عنوان یک سونامی نام برد و اذعان داشت: با تغییر در سبک زندگی، توجه به تغذیه، افزایش فعالیت بدنی و حذف دخانیات می‌توان فشارخون بالا را کنترل کرد.

وی افتتاح کلینیک سطح سه فشار خون در کاشان را گام مهمی برای شناسایی افراد دارای فشار خون بالا و همچنین کنترل، پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی عروقی و کلیوی قلمداد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کاشان نیز در این آیین، اجرای طرح پایلوت کشوری غربالگری فشار خون در 36 مرکز بهداشتی درمانی شهرستان کاشان و آران و بیدگل را یکی از اقدامات مهم دانشگاه علوم پزشکی شهرستان کاشان در هفته سلامت امسال عنوان کرد.

محمد حسین اعرابی از معاونت بهداشتی به عنوان یکی از نقاط قوت دانشگاه علوم پزشکی کاشان نام برد و افزود: نیروهای توانمندی که در معاونت بهداشتی فعالیت دارند توانایی اجرای طرح‌های متعدد کشوری را در شهرستان کاشان دارا هستند.

وی در ادامه حضور میلیونی مسافران و گردشگران داخلی و خارجی به مناسبت‌های مختلف از جمله فصل گل و گلاب در شهرهای قمصر، نیاسر و برزک کاشان را نیازمند ارائه خدمات بهداشتی درمانی شبانه‌روزی دانست و ابراز داشت: این شهرها به دلیل کمبود امکانات توانایی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی شبانه‌روزی به این حجم از مسافر و گردشگر داخلی و خارجی را ندارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان متذکر شد: انتظار می‌رود برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی شبانه‌روزی در این شهرها وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در جهت تأمین نیروی انسانی و منابع مالی آن دانشگاه علوم پزشکی کاشان را یاری کند. 
انتهای پیام/2406/ع40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها