امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۱۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75000
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، اداره امور و دبیرخانه شورای وزیران افغانستان امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، اداره امور و دبیرخانه شورای وزیران افغانستان امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که برای انتقال قدرت به حکومت آینده که توسط آرای مردم انتخاب شده است، آمادگی کامل دارند.

در این بیانیه آمده است که روند انتقال قدرت در وزارت‎خانه‎ها و ادارات دولتی جریان دارد و بزودی این روند تمام خواهد شد.

انتخابات افغانستان روز شنبه ( 16 فرودین) با مشارکت میلیون‎ها افغان در فضای امن برگزار شد و نتایج ابتدایی نشان می دهد که «عبدالله عبدالله»، «اشرف غنی احمدزی» و «زلمی رسول» 3 کاندیدای ریاست جمهوری این کشور پیشتاز هستند.

بر اساس ماده شصت و یکم قانون اساسی افغانستان کاندیدایی که  اکثریت آرا یا بیش از 1+50 درصد آرا را بدست آورد به عنوان رئیس جمهور انتخاب می‌شود.

این برای نخستین بار است که در افغانستان مسالمت آمیز قدرت سیاسی از یک رئیس جمهور به رئیس جمهور دیگر انتقال می‎یابد.

براساس ماده صد و شصت قانون اساسی افغانستان رئیس جمهور منتخب، 30 روز پس از اعلام نتایج انتخابات کار خود را آغاز می‎کند.

با این حال براساس دستور حامد کرزی رئیس جمهوری کنونی افغانستان، تمام وزارت‎ها و ادارت مستقل دولتی موظف شده‌اند تا کمیته کاری را برای انتقال قدرت ایجاد و برای انجام این روند آمادگی بگیرند، و گزارش‌های کاری خود را به اداره امور این کشور تحویل دهند.

وزارت‎خانه‎ها و ادارات موظف‌اند تا تمامی اسناد و طرح‎ها، تجارب و مشکلات فراروی‌شان را بر اساس اسناد و شواهد به حکومت بعدی انتقال دهند.

اداره امور افغانستان نیز اعلام کرده است که گزارش نهایی از انتقال قدرت را در تاریخ (27 فروردین) به جلسه کابینه ارائه خواهد کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها