امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75003
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 52
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، مرکز حقوق بشر فلسطین امروز سه شنبه اعلام کرد نیروهای اشغالگر اسرائیل با توسل به رگبار آتش و گلوله منطقه ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، مرکز حقوق بشر فلسطین امروز سه شنبه اعلام کرد نیروهای اشغالگر اسرائیل با توسل به رگبار آتش و گلوله منطقه ای بی طرف در مرز خشکی و دریایی نوار غزه ایجاد کرده است.

این مرکز در گزارشی آورده است؛ از زمان استقرار نیروهای اشغالگر اسرائیلی در خارج از نوار غزه در سال 2005 منطقه ای بی طرف به طور یکجانبه و غیرقانونی از سوی فلسطینیان ایجاد شده که مانع ورود فلسطینیان می شود و  این منطقه در طول مرزهای خشکی و دریایی نوار غزه با سرزمین های اشغالی وجود دارد.

این مرکز حقوق بشری افزود؛ اسرائیل با تیراندازی در این منطقه سیاست تسلط خود را اعمال کرده و در این ارتباط بر خلاف قانون اسرائیل و قوانین بین المللی عمل می کند.

این گزارش تاکید کرد: اقدام رژیم صهیونیستی در ممانعت از رسیدن فلسطینیان به سرزمینشان و مناطق صید نقض احکام بین المللی حقوق بشر، حق کار و برخورداری از بهترین سطح معیشتی و بهداشت محسوب می شود.

این مرکز حقوق بشری گفت: ایجاد منطقه بی طرف از طریق تیراندازی مستقیم به سوی غیرنظامیان جنایت جنگی محسوب می شود زیرا دست زدن به کشت و کشتار تحت این شرایط جرم قتل عمد محسوب می شود و بر خلاف توافقنامه های ژنو محسوب می شود.

بر اساس توافقنامه آتش بسی که رژیم صهیونیستی با حماس در پی تجاوز نوامبر 2012 تحت میانجیگری مصر امضا کرد صیادان فلسطینی تا مسافت شش مایلی از دریا اجازه صید داشته و کشاورزان هم در مناطق مرزی و تا 100 متر باقی مانده به نوار مرزی اجازه کشت و کار دارند اما رژیم صهیونیستی ها بارها فلسطینیان بی گناه را در این محدوده مورد حمله قرار داده و به شهادت رسانده یا زخمی کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها