امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75010
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، عملیات توپخانه ارتش سوریه در ورودی شهرک «بیت جن» در ریف دمشق واقع در جنوب ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، عملیات توپخانه ارتش سوریه در ورودی شهرک «بیت جن» در ریف دمشق واقع در جنوب سوریه 120 فرد مسلح کشته شدند.

- آغاز عملیات آزاد سازی شهرک رنکوس از سوی ارتش سوریه پس از وقفه‌ای کوتاه. منابع میدانی سوری اعلام کردند که این عملیات در 3 مرحله انجام خواهد شد.

- تسلط ارتش سوریه بر تپه استراتژیک «صیدیانا» معروف به «تلة الرادار» در منطقه القلمون در ریف دمشق.

- در شهر «رقه» در شمال شرقی سوریه گروه تکفیری «داعش» با تغییر نام کلیسای «شهدای» رقه آن را به دیوان رسیدگی مظالم این گروه تبدیل کرد و از آن به عنوان مقر خود مورد استفاده قرار داد.

- در شهر حلب عملیات نیروهای ارتش سوریه در مناطق الجندول و العامریه موجب وارد آمدن خسارات سنگین به گروه‌های مسلح مستقر در این مناطق و انهدام تجهیزات نظامی آنها شد. همچنین یگان توپخانه ارتش سوریه نیز تجمعات عناصر مسلح اطراف زندان مرکزی، شهر صنعتی و مناطق الاتارب، المسلمیه، حندرات، حریتان، خان العسل، دارة عزة، خان طومان، البریج و بهرة الشرفه در ریف حلب را هدف قرار داده و ده‌ها فرد مسلح را کشته و شمار زیادی را هم زخمی کردند.

- در ادامه عملیات‌های ارتش سوریه در ریف شمالی لاذقیه، این نیروها امروز سه‌شنبه کوه «الحرامیه» در جنوب کوه «النسر» را از عناصر مسلح پاکسازی و آزاد کردند.

- حدود 340 فرد مسلح امروز در مناطق مختلف شهرهای حمص، دمشق، ادلب، حماه، حسکه، دیر الزور، درعا، حلب و طرطوس با بر زمین گذاشتن سلاح، خود را تسلیم ارتش سوریه کردند.

- «علاء الدین یوسف»، خبرنگار شبکه قطری الجزیره امروز در حالی‌که قصد داشت، برای پوشش خبرهای ریف لاذقیه راهی این منطقه شود، از سوی ارتش آزاد ربوده شد. گفته شده وی در شهرک «درکوش» از توابع ریف ادلب ربوده شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها