امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75034
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 90
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وبگاه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کتاب «تعلیم و تربیت در اسلام» تألیف استاد ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وبگاه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کتاب «تعلیم و تربیت در اسلام» تألیف استاد شهید مرتضی مطهری توسط سداد دیزدراویچ به زبان بوسنیایی در سارایوو منتشر شد.

موضوع این کتاب درباره تعلیم و تربیت در اسلام است و در آن، هدف از تعلیم و تربیت که همان انسان سازی است، به تفصیل بحث شده است.

این کتاب می‌کوشد تا مخاطب را با اصول تعلیم و تربیت اسلام آشنا کرده و او را نسبت به قوانین و مقررات تعلیم و تربیتى اسلام آگاه سازد. از جمله نکات مهم کتاب، این است که در آن ابعاد تربیتی و اخلاقی انسان مورد توجه قرار می‌گیرد و با بررسی دوره‏هاى مختلف عمر و تکیه بر آموزه‌های قرآنی و روایی، اصول تربیتی و تعلیمی مورد نیاز انسان ارائه می‌شود.

مراسم رونمایی از این کتاب با حضور مترجم و ویراستار اثر، در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب که از سوم لغایت هشتم اردیبهشت ماه سال جاری در سارایوو برگزار می‌شود، انجام خواهد شد.
 
 *سی و یکمین شماره مجله «کاروان» در روسیه منتشر شد
  سی و یکمین شماره از مجله الکترونیکی کاروان، ماهنامه روسی زبان رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو مطالب، مقالات، گزارش‌ها و خاطراتی از ایرانگردان روس را دربردارد.

گزارشی از کنفرانس همکاری‌های ایران و روسیه: وضعیت فعلی و چشم انداز آینده، گزارشی از کنفرانس بین‌المللی میراث ایرانی در قفقاز که در دانشگاه دولتی داغستان برگزار شد و گزارشی از شبی با ادبیات معاصر ایران و رونمایی ترجمه فارسی کتاب ایرانی زنده از مطالب بخش رویدادهای این شماره از کاروان است.

سی و یکمین شماره کاروان در بخش مقالات خود مطالبی متعدد از جمله مطلبی در باره آداب نوروز و سال نو در نزد ایرانیان و مقاله‌ای محققانه و خواندنی با عنوان وضعیت زبان و ادبیات فارسی در داغستان به قلم یکی از ایرانشناسان داغستانی را به علاقمندان فرهنگ و ادبیات ایران عرضه کرده است.

دوستداران ادبیات معاصر ایران و روسیه و به ویژه علاقمندان مطالعات تطبیقی - مقایسه‌ای در حوزه ادبیات معاصر دو کشور، در این شماره از مجله الکترونیکی کاروان می‌توانند یکی از پژوهش‌های خوب تطبیقی صورت گرفته در این حوزه با عنوان «تضاد شهر و روستا در دو داستان و.م.شوکشین و بهرام صادقی (بر اساس دو داستان آدم عجیب» شوکشین و داستان مهمان ناخوانده در شهر بزرگ بهرام صادقی را مطالعه کنند.

براساس این گزارش، مجله الکترونیکی کاروان علاوه بر بارگزاری در سایت رایزنی فرهنگی و شماری از سایت‌های روسیه و کشورهای منطقه، به آدرس پست الکترونیکی بیش از 5500 تن از مشترکان دائمی خود ارسال می‌شود. 
 
*انتشار یکصد و دوازدهمین شماره فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در سوریه
 


 

یکصد و دوازدهمین شماره از فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در دمشق دارای مباحث مختلفی از جمله مقالاتی چون «عام الاقتصاد و الثقافه بعزیمه و طنیه و اداره جهادیه» از: انور حبیبی سرپرست رایزنی فرهنگی،  «مسیره یتیم تغیر مجری التاریخ» از تامر مصطفی، «مفهوم الحریه فی فکر الامام الخمینی(ره)» از هیات تحریریه مجلهف «مفهوم الاستقلال السیاسی فی فکر الامام الخمینی(ره)» از خانم یسری میر سلیم، «نظره الامام الخمینی(ره) لدور المراه و الرجل» از میسر سهیل و «حافظ الشیرازی:الشعروالفلسفه و الحیاه» از حسن حمید است.

مقالات «الاخلاق فی الفکر الاسلامی» از عید الدرویش، «عید النوروز عند الشعوب» از هیات نحریریه مجله، «تاملات فی العلم و الدین» از محمد یاسرعمرانی، «ابوالعلاء المعری» آقای حسن السماحی و«نساء الکیان الصهیونی بین السیاسه و الدین» از باسمه احمد در این شماره منتشر شده است.
 
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها