امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75035
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 61
مهدی رمضانی معاون انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، درباره نام گذاری سال جدید با نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ...

مهدی رمضانی معاون انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، درباره نام گذاری سال جدید با نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی و مقتضیات این نامگذاری گفت: برای ما مغتنم است که فرهنگ به عنوان یکی از سال‌ها اضافه شد و برای اولین بار موضوع فرهنگ به عنوان یک موضوع بسیار مهم به عنوان نام سالی انتخاب شد.

وی افزود: البته رهبر انقلاب همواره در طی این سال‌ها بر اهمیت توجه به فرهنگ تاکید داشته اند ولی شاید به این صراحت نبوده است و همین وظیفه ما را به عنوان فعالان فرهنگی کشور بیشتر می‌کند.

رمضانی در پاسخ به این سوال که شما به عنوان یک ناشر که هم کار فرهنگی می‌کنید و هم کار اقتصادی چه برداشتی از نام گذاری امسال دارید که فرهنگ و اقتصاد در کنار هم قرار گرفته‌اند، اظهار داشت: به نظرم  اصل سخن رهبر درباره ارتباط فرهنگ و اقتصاد نبوده و تاکید ایشان بر هر دو مساله فرهنگ و اقتصاد در کنار هم بوده است  اما از جهتی که شما درباره ارتباط این دو سوال کردید هم نام گذاری امسال قابل تامل است.

وی افزود: اعتقاد دارم در کار فرهنگی که باید با رعایت همه ملاحظات و در نظر گرفتن همه جوانب و اصول باشد،‌ اگر نگاهی هم به جنبه‌های اقتصادی کار فرهنگی داشت و آنها را نیز در نظر گرفت، کار فرهنگی ماندگارتر خواهد شد چون یک اثر فرهنگی از نگاه من وقتی تاثیرگذار می‌شود که بازار اقتصادی هم داشته باشد.

معاون انتشارات مرکز اسناد گفت: اگر جوانب اقتصادی به همراه همه ملزومات کار فرهنگی دیده شود و تولید کنندگان آثاری را تولید کنند که مخاطب برای به دست آوردن آن آثار هزینه کند،‌ تاثیر و پایداری آن مقوله فرهنگی بیشتر می‌شود و از همین منظر جبهه فرهنگی انقلاب از این به بعد باید بیشتر به این نکته توجه کنند.

رمضانی اظهار داشت: به هر حال اقتصاد یکی از پارامتر‌های کار فرهنگی است و تا الان به آن جدی نگاه نکرده بودیم و فعالان فرهنگی صرفا به دنبال کار ارزشی بوده‌اند اما نکته مهم این است که کار ارزشی باید ارزش اقتصادی هم داشته باشد تا هم فرهنگ رونق بگیرد و هم اقتصاد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها