امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75041
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 76
میثم نیلی مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون دیدار علی ...

میثم نیلی مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون دیدار علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با محمد خاتمی برای تبریک سال نو اظهار داشت: دیدار آقای جنتی با یک عنصر سیاسی از کار افتاده و یکی از سران ورشکسته فتنه علیه نظام اسلامی و انقلاب اسلامی و ابراز علاقه به وی، عملی نامتناسب با شأن ایشان به عنوان یک مدیر ارشد نظام جمهوری بوده و از طرف نماینده مردم و قاطبه اهالی فرهنگ و هنر انقلاب هم تقبیح شده است.

نیلی به بعد دوم این دیدار اشاره کرد و افزود: مسأله دوم که به نظرم مهمتر است این است که آقای جنتی به عنوان فردی که در بالاترین سطح مدیریت رسمی عرصه فرهنگ و هنر در نظام اسلامی است و متولی نشر و فرهنگ و معارف اسلامی و متصدی ارتقاء فرهنگ عمومی و اخلاق اجتماعی از خود رفتارهایی را بروز می‌دهد که جامعه و رسانه‌ها از خود دوگانگی و دوگونگی را برداشت می‌کند.

به گفته نیلی، نمونه این رفتارهای دوگانه را با یک بررسی مختصر در مثلاً صحبت‌های آخر سالی ایشان، با بچه‌های مسجدی و مدیران کانون های هنری و فرهنگی مساجد و مجموعه‌هایی از این دست و یا نامه‌نگاری بلافاصله و اعلام تبعیت بسیار سریع ایشان پس از سخنان قاطع رهبر انقلاب در جمع خبرگان و اعلام دغدغه ایشان در حوزه فرهنگ، مطالبی گفته می‌شود و از لزوم مقابله با تهاجم فرهنگی و حفظ استقلال فرهنگی و پاسداری و حفاظت از مبانی دینی و اخلاقی جامعه سخن به میان می‌آورند، اما در جمع‌های دیگری که گاهی به فاصله چند روز و حتی چند ساعت تشکیل می‌شود از مظاهر و مصادیق همان تهاجم فرهنگی، دشمن به اخلاق و اندیشه اسلامی و ایرانی در عرصه‌های مختلف سینما، کتاب، مطبوعات و رسانه‌های مجازی و... تجلیل، دفاع یا پشتیبانی می‌کنند.

این فعال فرهنگی خاطرنشان کرد: اینها مطالب عجیبی است. من نمی‌دانم که آیا رسانه‌ای شدن این دیدار را خود ایشان می‌خواستند و یا فعالیت برخی عناصر وابسته به آقای خاتمی باعث چنین تبعاتی شده، اما به هر حال هر طور که باشد باید از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد پرسید که چگونه می‌توانند همزمان هم دغدغه‌های دلسوزان و علما و تولیت فرهنگی انقلاب اسلامی و در رأس آنها رهبر انقلاب را مطرح کنند و با کمک جناح فرهنگی مؤمن، با تهاجم فرهنگی و جبهه معارض و جریان وابسته و امریکایی عرصه فرهنگ و هنر مبارزه کنند و همزمان با سرحلقه همان جریانات و تئوریسین وابستگی و وادادگی فرهنگی در برابر غرب، در خلوت به دیدار و گفت‌وگوی صمیمانه بنشینند. چگونه می‌شود همزمان با نامه‌نگاری فوری به فرماندهی کل قوای فرهنگی و اعلام آمادگی برای رفع دغدغه‌های فرهنگی ایشان و دیگر دلسوزان و دلسوختگان، با یکی از بانیان قدیمی همین دغدغه‌ها که خود باعث و بانی بسیاری از این ناهنجاری‌ها بوده و نماد و تفکر فرهنگی‌اش امروز، همسنگر رسانه‌های انگلیسی و صهیونیستی است، خلوت کرد، گل گفت و گل شنید!؟

وی اضافه کرد: اینها مسائل تجربه‌شده است و باید عبرت گرفت. دیدار با سران فتنه و دلجویی از کسانی که ظلم بزرگ را مرتکب شده‌اند محکوم است، اما به نظرم ریشه اینگونه رفتارهای دوگانه در دوگانگی‌های گفتمانی و فکری نهفته است و اینکه اگر آقای جنتی در این دوره تکلیف خود را روشن نکند، این تعارضات دامن‌دارتر خواهد شد و سرنوشت بسیار بد و تلخی را برای ایشان رقم خواهد زد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها