امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75077
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۸
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از فائو، سازمان خواروبار جهانی، و برنامه غذایی ‌ملل متحد اعلام کردند آفریقا حداقل برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از فائو، سازمان خواروبار جهانی، و برنامه غذایی ‌ملل متحد اعلام کردند آفریقا حداقل برای 18 ماه آینده نیاز به حمایت بشر دوستانه‌ برای تامین معاش و هزینه‌های رو به رشدش دارد.

این دو نهاد بین‌المللی اعلام کردند، بحران آغاز شده از دسامبر سال 2012، تولید غذا و درآمد کشاورزان را به شدت کاهش داده است و امنیت غذایی آنها را با مشکل مواجه کرده است.

حدود 1.6 میلیون نفر در آفریقا به شدت نیازمند غذا هستند که این میزان نسبت به یک سال گذشته دو برابر شده است.

از ابتدای سال 2013 مردم جمهوری آفریقای مرکزی با مشکل جدی تامین غذا، قطع تجارت و کاهش قدرت خرید مواجه هستند.

بیکاری در همه بخش‌ها افزایش یافته و حقوق خدمات شهری چندین ماه است پرداخت نمی‌شود، فقر غذایی شدید بین مردم وجود دارد و نگرانی از سلامت مردم به ویژه کودکان جدی است .

رئیس برنامه جهانی غذا گفت:‌ "در بازدیدی که اخیرا از این منطقه انجام داد فقر خانوارهای این کشور وحشتناک است، اما در صورت حمایت امیدواری برای تامین معاش آنها وجود دارد.

بر اساس این گزارش کشاورزی آفریقا 57 درصد در تولید ناخالص داخلی این کشور سهم دارد که در معرض نابودی است، چشم انداز کشاورزی در آغاز فصل زراعی نیز ناامیدکننده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار