امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75078
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۸
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب انسان 250 ساله پس از گذشت دو سال و نیم در حالی از صدهزارمین نسخه پس از تولیدش عبور کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب انسان 250 ساله پس از گذشت دو سال و نیم در حالی از صدهزارمین نسخه پس از تولیدش عبور کرد که دربرگیرنده طیف متنوعی از مخاطبان است. مخاطبانی که از مشاغل مختلف، گروه‌های سنی متنوع و طبقات متفاوت اجتماع تشکیل شده‌اند.

این کتاب در این 100 هزار جلد توانسته مخاطبانی از طلبه، دانشجو، استاد دانشگاه، مغازه‌داران، فروشندگان، رانندگان، پیر، جوان و نوجوان و ... را به خود جذب کند. این میزان استقبال ناشی از رسیدن اندیشه‌ای به دست مخاطب است که همیشه آن را جستجو می‌کرده است.

کتاب «انسان 250 ساله» شامل هفده فصل است با نگاهی بدیع به زندگی ائمه اطهار از دوران پیامبر اعظم تا امام زمان (عج) می‌نگرد و برگرفته از بیانات آیت‌الله خامنه‌ای از سال 53 تاکنون است که با تمرکز بر سیره سیاسی مبارزاتی ائمه معصومین بیان شده است. محور این سخنان اهمیت و ضرورت یکپارچه نگریستن به دوران حیات ائمه اطهار به عنوان یک انسان 250 ساله است. انسانی که از ابتدای حیاتش -به عنوان زمامدار امت- در تلاش برای تشکیل جامعه و حکومتی اسلامی است تا انسان‌ها در مواجهه با حکومت حق به سمت آن متمایل شوند و فوج فوج به ایمان رهنمون شوند.

در این کتاب تأکید شده است که دوران حیات ائمه چون انسانی است که دوران حیات سیاسی- مبارزاتی خود را با تاکتیک‌های متفاوتی گذرانده تا به هدف اصلی‌اش که همان تشکیل حکومت اسلامی بوده است، برسد. در اولین فصل مروری گذرا بر زندگی سیاسی پیامبر اسلام شده است. وقایع دوران حکومت اسلامی پیامبر(ص) در ابتدای این مباحث به عنوان آینه‌ای تمام‌نما از کل زندگی ائمه و همچنین میزان و ملاکی برای شناخت حرکت جریان اصیل اسلام طی 250 سال است.

این کتاب پس از دوران پیامبر اعظم به بررسی دوران امیرالمومنین و حیات حضرت فاطمه(س) می‌پردازد. دوران امام حسن مجتبی و امام حسین فصول بعدی کتاب را تشکیل می‌دهند و در ادامه دو فصل دیگر درباره وقایع پس از عاشورا و حرکت حضرت زینب (س) است. دوران امامت امام سجاد و امام باقر و امام صادق چهار فصل دیگر از این کتاب را به خود اختصاص داده‌اند.

این فصول تبیین کننده شرایط اجتماعی و سیاسی جامعه اسلامی به ویژه پس از حادثه عاشورا تا دوره امامت امام صادق است. اطلاع از این شرایط، به درک بهتر حرکت انسان 250 ساله در این برهه زمانی حساس کمک فراوانی می‌کند. دوران امام رضا و امام جواد تا امام عسکری نیز دو فصل دیگر این کتاب است.

فصل انتهایی این کتاب نیز در مورد دوران مهدی موعود و غایت این انسان 250 ساله است.

نکته جالب دیگر درباره این کتاب آن است که بیانات مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی - مبارزاتی ائمه معصومین(ع) با عنوان «انسان 250 ساله» سال گذشته در بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تهران در غرفه انتشارات صهبا عرضه شد و در هفت روز برپایی نمایشگاه، بیش از 300 نسخه از این اثر از سوی علاقه‌مندان خریداری شد.

عنوان کتاب عینا برگرفته از کلام مقام معظم رهبری است و بیانگر نوع نگاه ایشان به زندگی سیاسی مبارزاتی ائمه است و علت این نامگذاری در مقدمه کتاب به تفصیل از بیانات ایشان تشریح شده است.

چندی پیش حسن ادیب‌زاده مدیر مؤسسه ایمان جهادی از ترجمه کتاب «انسان 250 ساله» توسط جمعیت معارف لبنان به زبان عربی خبر داده و گفته بود: چاپ نخست از این کتاب با شمارگان 10 هزار نسخه منتشر شده و کتاب در حال نزدیک شدن به تجربه چاپ دوم خودش است و اطلاع دارم که این کتاب در سوریه و عراق و لبنان و برخی کشورهای خلیج فارس هم حضور دارد.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها