امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75081
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۸
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاخ سفید می‌گوید به تهران اعلام شده است که انتخاب «حمید ابوطالبی» به عنوان نماینده در سازمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاخ سفید می‌گوید به تهران اعلام شده است که انتخاب «حمید ابوطالبی» به عنوان نماینده در سازمان ملل مقدور نیست.

«جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید که روز سه‌شنبه در چمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، از بیان اینکه «باراک اوباما» قانون منع ورود ابوطالبی را امضا می‌کند یا نه، خودداری کرد، اما گفت: «به دولت ایران اطلاع داده‌ایم که این انتخاب احتمالی امکان‌پذیر نیست.»

دولت و کنگره آمریکا از چندی قبل و با مطرح شدن نام ابوطالبی به عنوان گزینه جانشینی «محمد خزاعی» در سازمان ملل مطرح شد، به بهانه نقش ادعایی وی در تسخیر سفارت سابق آمریکا، نسبت به این انتصاب احتمالی ابراز نگرانی کردند.

سنای آمریکا امروز با تصویب قانونی، ورود «تروریست‌های سرشناس» به خاک این کشور را ممنوع اعلام کرد. این قانون با هدف جلوگیری از ورود ابوطالبی به آمریکا مطرح شده و برای تائید نهایی نیازمند تصویب مجلس نمایندگان و رئیس‌جمهور آمریکاست. مقامات آمریکایی ابوطالبی را تروریست خوانده‌اند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها