امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75089
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در پی اکران های جنبی و دانشگاهی برخی از فیلم‌های جشنواره عمار توسط دانشجویان دانشگاه های تهران، از اکران فیلم داستانی ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در پی اکران های جنبی و دانشگاهی برخی از فیلم‌های جشنواره عمار توسط دانشجویان دانشگاه های تهران، از اکران فیلم داستانی «لکه» جلوگیری شد.

این در حالی است که این فیلم طی چند مرحله در دانشگاه های تهران به نمایش در آمده اما پس از گذشت یک مدت جلوی اکران این فیلم در دانشگاه های تهران توسط مسئولین دانشگاه گرفته شده است.

گویا در طی روند اکران این فیلم در دانشگاه های تهران یکی از مسئولین با ریاست دانشگاه تماس گرفته و از وی درخواست کرده تا به علت مضمون سیاسی فیلم «لکه» جلوی اکران این فیلم را بگیرند که در اسفندماه سال گذشته جلوی نمایش این فیلم در دانشگاه های تهران گرفته شد.

بنابراین گزارش، فیلم داستانی لکه دومین ساخته محمدباقر مفیدی کیا از زاویه ای جالب به حوادث فتنه سال 88 پرداخته است و داستان آن روایت برخورد مادر یکی از کشته شدگان فتنه 88 با یکی از اهالی فتنه است که قرار است در دولت یازدهم بر کرسی پست دولتی بنشیند.

«لکه» که مدت زمان آن 43 دقیقه است به واسطه روایتی تازه از حوادث سال 88 و ارتباط آن با برخی انتصاب‌های دولت فعلی می‌تواند یکی از جسورانه ترین آثار در حوزه فیلم های سیاسی باشد که در چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار موفق به دریافت فانوس بهترین فیلم داستانی نیمه بلند شد.

 

این اتفاق در حالی رخ می دهد که مسئولان در پاسخ به منتقدان فیلم‌های علیه نظام و اخلاق عنوان می کنند که منتقدان باید از خود سعه صدر نشان دهند اما فیلم منتقدانه درباره دولت حتی در اکران محدود دانشگاهی هم تحمل نمی شود.

 

در این فیلم فریبا کوثری، فرخ نعمتی و علی سلیمانی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

 

تیزر فیلم داستانی لکه

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها