امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75090
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: 25
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از لس آنجلس تایمز، زمانی که ایران و قدرت‌های جهانی توافق مقدماتی هسته ای را در ماه ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از لس آنجلس تایمز، زمانی که ایران و قدرت‌های جهانی توافق مقدماتی هسته ای را در ماه نوامبر امضا کردند، آنها تاکید کردند که طی 6 ماه آینده یخ تحریمهای غرب به سرعت آب می‌شود و منجر به گشایش جدید در تجارت و زندگی عادی ایرانی‌ها خواهد شد.

مخالفان توافق در آمریکا و خاورمیانه نیز بر همین موضوع تاکید کردند و هشدار دادند که این توافق ممکن است به سرعت رژیم تحریمهای بین المللی که به اقتصاد ایران ضربه زده است را با مشکل مواجه کند.

این روزنامه آمریکایی نوشت: این مساله تاکنون کارگر نبوده است. بیش از 4 ماه از توافق می‌گذرد و بسیاری از ایرانیها فکر می‌کنند که توافق هسته ای تاثیر کمی بر آنها داشته و کمک چندانی نکرده است.

 یک کارشناس سیاسی در این زمینه به لس آنجلس تایمز گفت: توافق موقت باعث پیشرفت اقتصاد ایران نشده است. وی تاکید کرد که دریافت وجوه ناچیز طی هر ماه کمکی به مردم ایران و دولت این کشور نمی‌کند.  

طبق توافق موقت هسته ای میان ایران و گروه 1+5، دولت ایران به 4.2 میلیارد دلار از پولهای بلوکه شده خود در بانکهای خارجی دست خواهد یافت. این مبلغ طی اقساطی جداگانه و ماه به ماه به حساب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران واریز می‌شود.
انتهای پیام/ص
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها