امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75101
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: 22
محمدحسن آصفری در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه ایران علی رغم فشارها، تهدیدها و تحریم‌ها ...

محمدحسن آصفری در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه ایران علی رغم فشارها، تهدیدها و تحریم‌ها دانش هسته‌ای را بدست آورده و آنرا به دانش بومی بدون وابستگی به قدرت‌های بزرگ تبدیل کرده است گفت: بخش های مختلف انرژی هسته‌ای از معدن، آسیاب، غنی‌سازی و سانتریفیوژها و ... همگی توسط دانشمندان با غیرت ایرانی به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرند که این اقدامات مدیون ایستادگی ملت ایران و مدیریت‌های راهبردی مقام معظم رهبری و تلاش و پویایی دانشمندان و ایثارگری شهدای ما در عرصه‌های مختلف است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان با اشاره به اینکه دانش هسته‌ای یکی از نیازهای اساسی و جدی در دنیا محسوب می‌شود که در آینده اهمیت داشتن آن به مراتب چندین برابر خواهد شد گفت:‌ در بخش تولید انرژی برق طبق مصوبه مجلس و طبق برنامه پنجم توسعه و همچنین برنامه چشم انداز ایران 1404 باید 20 هزار مگاوات برق هسته‌ای داشته باشیم لذا باید اقدامات تولیدی و توسعه‌ای انرژی صلح آمیز هسته‌ای برای رسیدن به این امر صورت پذیرد.

در دنیا سوخت هسته‌ای جایگزین سوخت فسیلی شده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه کارایی‌های مختلف انرژی هسته‌ای در زمینه‌های مختلف برق، دارو، کشاورزی و دامپروری است لذا حرکت شتابان به این سمت می‌تواند ما را بی نیاز از برخی واردات کند گفت: در جهانی که استفاده از انرژی‌های فسیلی امری منفی تلقی می‌شود و کشورهای مختلف در حال حرکت به سمت عدم استفاده از انرژی‌های فسیلی هستند کنار گذاشتن منابع سوخت فسیلی امری حتمی است زیرا سوخت‌های فسیلی اثرات مخربی در محیط زیست بویژه تخریب لایه ازن دارند لذا رویکرد به موضوع انرژی هسته‌ای می‌تواند از آلودگی محیط زیست جلوگیری کند.

فرماندار اسبق اراک ابراز داشت:‌ فشارهای غربی‌ها به ایران برای عدم داشتن تکنولوژی هسته‌ای بسیار زیاد بوده است ولی هیچ گاه جمهوری اسلامی ایران تسلیم این فشارها، تهدیدها و تحریم‌ها نشده و محکم بر مواضع حق خود مبنی بر داشتن حق استفاده از انرژی هسته‌ای ایستاده است.

آصفری اظهار داشت:‌ خود غربی‌ها اذعان دارند که ایران به دنبال تولید بمب اتمی نیست و در استراتژی درازمدت دفاعی‌اش هم استفاده از سلاح کشتار جمعی جایی ندارد و فتاوای مختلف از سوی مراجع و مقام معظم رهبری هم مبنی بر حرام بودن حرکت به سمت تولید و استفاده از اینگونه سلاحها وجود دارد که به عنوان سند بین‌المللی موجود است و غربی‌ها معنی فتوا را برای فرد مسلمان به خوبی می‌فهمند.

ایران پرچمدار مبارزه با سلاح‌های کشتارجمعی در دنیاست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران قربانی استفاده از سلاح‌های کشتارجمعی است و بیش از 100 هزار مصدوم شیمیایی سند متقنی برای مظلومیت ایران در این زمینه است گفت: استراتژی جمهوری اسلامی ایران در دنیا پرچمداری مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و کشتارجمعی است و متاسفانه برخی از ابرقدرتهای زورگوی جهان که خود تولید کننده و استفاده کننده سلاح‌های شیمیایی و اتمی هستند و زرادخانه‌ها و کلاهک‌های اتمی بسیاری را در اختیار دارند در بین اعضای 1+5 نیز حضور دارند سعی می‌کنند با تبلیغات بیبن المللی خود را داعیه‌دار مبارزه با سلاح‌های کتشارجمعی در دنیا نشان دهند در حالی که دست آنها برای دنیا رو شده است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در حال تلاش است که روز 20 فروردین را که مصادف با روز ملی فناوری هسته‌ای است به عنوان روز جهانی عاری از سلاح‌های هسته‌ای در جهان معرفی نماید و در همین زمینه هم به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیشنهاد شده است که 20 فروردین را به عنوان یک از روزهای جهان بدون سلاح هسته‌ای به دنیا اعلام نماید. 

سیاست جزیره‌ای در مذاکرات هسته‌ای باید برچیده شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: افق ما در مذاکرات دیپلماتیک بین ایران و گروه 1+5 این است که تهدیدها و تحریم‌ها علیه ایران تبدیل به گفتگوهای دو طرفه شود و منطق گفتگوی متقابل جایگزین خصومت غربی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران شود.

محمد حسن آصفری افزود: اگر ریل‌گذاری صحیحی در مسیر دیپلماتهای جمهوری اسلامی ایران در مسیر حساس فعلی صورت پذیرد و آنها هم خطوط قرمز جمهوری اسلامی را رعایت کند و در داخل کشور هم از اجرای سیاست جزیره‌ای پیشگیری شود می‌توانیم در مذاکرات موفق شویم.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه تنها راهکار پیشگیری از فشارها و تهدیدهای بین المللی اقتصاد مقاومتی است گفت: اگر طبق فرمایش‌های مقام معظم رهبری و سیاست‌های اعلامی ایشان حرکت کنیم مطمئناً می‌توانیم بگوییم تحریم‌ها نمی‌توانند در روند فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران اثرگذار باشند. 

خطوط قرمز در مذاکرات هسته‌ای رعایت شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چشم انداز ایران 1404 جمهوری اسلامی ایران باید 20 هزار مگاوات برق هسته‌ای داشته باشد و در این راه دولت و مجلس باید با تشریک مساعی قدم محکمی را برای رسیدن به تولید برق هسته‌ای بردارند گفت: در روز 20 فروردین باید ابعاد مختلف انرژی هسته‌ای در بعد داخلی و خارجی و منافع ملی و اقتصادی آن برای مردم ایران به خوبی تبیین شود.

آصفری خاطرنشان کرد: در مذاکرات هسته‌ای ضمن مشخص شدن خطوط قرمز باید این خطوط از سوی تیم مذاکره کننده به خوبی رعایت شود که این خطوط قرمز عبارت است از: 1- تعلیق غنی‌سازی 2- جلوگیری از بستن سایت‌های هسته‌ای 3- وارد شدن به موضوعات غیرهسته‌ای.

وی گفت: باید برای تحکیم و پیشرفت برنامه صلح آمیز هسته‌ای انسجام فکری داشته باشیم و با رویکرد مقاومت در برابر ابرقدرتهای زورگوی دنیا حقمان را از آنها طلب نماییم و در مقابل زیاده‌خواهی‌های دول غربی بایستیم.

ماهیت تحریم‌های غرب را برای همگان روشن کنیم

نماینده مردم اراک و خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: باید فرمایش‌های مقام معظم رهبری به عنوان دستور راه جمهوری اسلامی ایران قلمداد شود و اگر تذکرات رهبری را در دستور کار خود قرار دهیم هیچ مشکلی در حال و آینده نخواهیم داشت. از جمله تاکیدات ایشان نسبت به دولت و ملت این است که با داشتن روحیه مقاومت در برابر ارعاب و تهدید غربی‌ها و فشارهای مختلف ابرقدرتها ایستادگی کنیم و از تعارضات در گفتارهای مسئولین در عرصه‌های مهم داخلی و خارجی خصوصاً در موضوعات هسته‌ای پیشگیری نماییم. 

آٌصفری خاطرنشان کرد: احقاق حقوق هسته‌ای ما در مقابل زیاده‌خواهی غربی‌ها و عبور نکردن از خطوط قرمز توسط مسئولان می‌تواند پیشرفت ما را در کارها سریع‌تر کند ضمن اینکه روشنگری در خصوص اهداف و ماهیت تحریم‌های اعمالی غرب علیه ایران در عرصه‌های بین‌المللی ماهیت واقعی آنها را نشان خواهد داد که در این راه دستگاه دیپلماسی و رسانه‌های خبری می‌تواند ضمن فعالیت در جهت آگاه‌سازی جهانیان و ملت‌های مسلمان آنان را با اهداف صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران آشنا کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار