امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75110
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۰
تعداد بازدید: 35
مسعود سلطانی فر در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در پاسخ به اینکه آیا کاهش آمار سفرهای نوروزی امسال در مقایسه با سال گذشته را قبول دارد؟ گفت: آمار ...

مسعود سلطانی فر در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در پاسخ به اینکه آیا کاهش آمار سفرهای نوروزی امسال در مقایسه با سال گذشته را قبول دارد؟ گفت: آمار دقیقی از سال گذشته بر اساس روش جدید نداریم.

وی در پاسخ به اینکه معیار شمارش در ستاد سفرهای نوروزی سال گذشته نیز همین آمار نفر - شب بوده و 85 میلیون اعلام شده است، اظهار داشت: با این شکلی که امسال آمارگیری کردیم و دقیقاً مکان به مکان آمارگیری‌ها انجام شد سال گذشته این طور نبوده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری علی‌رغم آنکه سال گذشته آمارهای اقامت شبانه از سوی ستاد سفرهای نوروزی در رسانه‌ها منتشر می‌شد، تأکید می‌کند که سال گذشته آمارها نفر - سفر بوده  و رقم آن نیز 160 میلیون اعلام شده است.

سلطانی فر تصریح می‌کند: چون مبنای آمارگیری و محاسبه ما امسال فرق دارد و اعتقاد داریم که بالای 98 درصد این آمارها درست است اصلاً قابل قیاس با سال گذشته نیست اما می‌شود آمار امسال را با سال آینده مقایسه کرد.

معاون رئیس جمهور تأکید می‌کند که اگر امسال ایام فاطمیه و مشکلات جوی نبود سفرها در کشور بیشتر بود و 15 تا 20 درصد سفرهای نوروزی بیشتر می‌شد.

به گزارش فارس، طبق آمارهای جمع‌آوری شده توسط ستاد هماهنگی خدمات سفرهای کشور که ریاست آن با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است، از تاریخ 29 اسفندماه 92 تا پایان 15 فروردین ماه امسال، 56 میلیون و 586 هزار و 153 نفر - شب اقامت در کشور به ثبت رسیده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها