امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75127
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۹
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، مطبوعات سوری روز گذشته افشا کردند که نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، یک عملیات ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، مطبوعات سوری روز گذشته افشا کردند که نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، یک عملیات وابسته به سازمان اطلاعات و جاسوسی آمریکا موسوم به سازمان «سیا» را در سوریه خنثی کنند.

نیروهای ویژه ارتش سوریه موفق شدند، این عملیات اطلاعاتی را خنثی کنند که مجریان آن زنی به نام «نیکول مانسفلد» دارای تابعیت آمریکایی و همسرش دارای تابعیت آمریکایی – سعودی و دو نفر دیگر دارای تابعیت‌های خارجی که یکی راننده و دیگری راهنمای آنها به شمار می‌آمد، بودند.

نیروهای امنیتی سوریه با نصب کمینی برای این افراد موفق شدند، آنها را در ریف ادلب به دام بیاندازند و بر تمام عناصر آن غلبه کنند.

یک منبع امنیتی سوری در این خصوص توضیح داد که نیکول مانسفلذ در عملیات خود برای جلوگیری از شناسایی لباس زنان محلی را تن کرده بود و قرار بود، عملیاتی اطلاعاتی و جاسوسی را در سوریه اجرا کند که به دام ارتش سوریه افتادند.

این منابع امنیتی تاکید می‌کنند که به همراه نیکول اسناد و مدارکی کشف و ضبط شده که دارای اهمیت بسیار است، اما به دلایل امنیتی و اطلاعاتی امکان افشای آنها نیست. همانگونه که تاکید کرد، هم اکنون امکان توضیح درباره این عملیات جاسوسی وجود ندارد.

فیلم زیر گوشه‌ای از عملیات نیروهای امنیتی سوریه در خنثی سازی عملیات این افراد را نشان می‌دهد. 

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها