امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75137
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۹
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به وین سومین دور مذاکرات ایران و گروه 5+ 1 درباه گام پایانی توافقنامه ژنو ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به وین سومین دور مذاکرات ایران و گروه 5+ 1 درباه گام پایانی توافقنامه ژنو روز گذشته در شهر وین آغاز شد.

نشست افتتاحیه این مذاکرات به ریاست محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار و سپس مذاکرات در سطح معاونان به ریاست سیدعباس عراقچی و هلگا اشمیت معاونان وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه یافت.

رایزنی‌ها در سطح معاونان روز گذشته طی دو نوبت برگزار شد و دور سوم این رایزنی‌ها نیز لحظاتی پیش آغاز شد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پیش از این عنوان کرد که همه موضوعات در این مذاکرات مرور خواهد شد و قرار است در نشست بعدی ایران 5+1 که دهه آخر اردیبهشت ماه در وین برگزار خواهد شد تدوین پیش‌نویس توافقنامه جامع آغاز شود.

سیدعباس عراقچی وزیر خارجه کشورمان شب گذشته در جمع خبرنگاران تصریح کرد: هیچ موضوعی غیر از برنامه هسته ایران موضوع مذاکرات ایران 5+1 نیست و گفت: غنی‌سازی ایران تحت هیچ شرایطی تعلیق و محدود نخواهد شد و ادامه می‌یابد.

به گزارش فارس، مذاکرات 5+1 امروز پس از برگزاری رایزنی‌ها در سطح معاونان خاتمه خواهد یافت.

قرار است نشست اختتامیه به ریاست ظریف و اشتون برگزار و در پایان نیز نشست مطبوعاتی برپا خواهد بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها