امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75152
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۹
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یو اس ای نیوز، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در کمیته سنا تصریح کرد که در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یو اس ای نیوز، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در کمیته سنا تصریح کرد که در صورت نهایی شدن قرار داد نفتی کالا مقابل نفت ایران و روسیه، واشنگتن تحریم‌های اقتصادی تصویب خواهد کرد و دیپلماسی هسته‌ای در معرض خطر قرار می‌گیرد.
روزنامه «کامرسانت» گزارش کرد که روسیه در نظر دارد ۵۰۰ هزار بشکه نفت ایران را در روز خریداری کند و در قبال آن کالا به ایران پرداخت کند.
در حالیکه مذاکره کنندگان ۱+۵ (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) و ایران در وین در حال مذاکره هستند، کری به کمیته روابط خارجی سنا گفت که دولت اوباما به ایران و روسیه درباره پیشبردن این قرارداد نفتی هشدار داده است.
وی ادامه داد که این قرارداد، توافق موقت ایران و ۱+۵ که در نوامبر سال گذشته میلادی حاصل آمد را نقض می‌کند و می‌تواند تحریم‌های آمریکا را به همراه داشته باشد.
با اینحال، این دیپلمات ارشد آمریکا به طور مستقیم نگفت که این توافق ایران و روسیه به طور خودکار تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران را به همراه دارد. دولت اوباما از دادن اولتیماتوم به ایران خودداری می‌کند زیرا وضع تحریم‌های جدید علیه ایران تلاش‌های دیپلماتیک برای برنامه هسته‌ای ایران را منحرف می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها