امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7516
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۰
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان ملت در جلسه علنی امروز بند 11 لایحه بودجه 92 کل کشور را تصویب کردند ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان ملت در جلسه علنی امروز بند 11 لایحه بودجه 92 کل کشور را تصویب کردند که براساس آن برای احداث آب‌بندان‌ها و تسریع در احداث و تکمیل طرح‌های شبکه فرعی آبیاری و زهکشی و اجرای عملیات آب و خاک کشاورزی و روشهای نوین آبیاری، بهینه‌سازی مصرف آب و انرژی از محل اعتبارات طرحهای تملک دارایی سرمایه‌ای به میزان 85 درصد به عنوان سهم دولت به صورت بلاعوض و حداقل 15 درصد به عنوان سهم بهره‌برداران به صورت نقدی یا تأمین کارگر یا تهاتر زمین یا کالای مورد نیاز در اجرای طرح پرداخت نمایند.

در تبصره ماده 11 آمده است مناطق محروم و بهره‌بردارانی که در احداث شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی مشارکت نموده باشند از پرداخت سهم مشارکت در احداث شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی معافند.

به گزارش فارس، نیره اخوان بی‌طرف نماینده اصفهان در جریان رسیدگی به این بند پیشنهاد کرد که عبارت «تا» و «حداقل» حذف شود به این دلیل که دولت را مکلف نکند که دولت 85 درصد پول احداث کانالهای 3 و 4 کشاورزی را بپردازد و کشاورز حتماً 15 درصد آورده داشته باشد که این پیشنهاد به تصویب نرسید.

در این جلسه غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران گفت: در مناطق محروم آورده کشاورز صفر بوده و کشاورز از سهم آورده معاف است.

وی افزود: اگر کلمه فقط 85 درصد سهم کشاورز آورده شود آن موقع اگر در یک منطقه محروم سازمان جهاد کشاورزی بیش از 85 درصد به احداث این کانالها اختصاص دهد، اسناد آن واخواهی می‌شود لذا پیشنهاد می‌شود با همان متن لایحه که حداقل آورده کشاورز 15 درصد و سهم دولت تا 85 درصد می‌باشد موافقت کنیم.

همچنین رحیم ممبینی نماینده دولت در مخالفت با حذف کلمه «حداقل» گفت: چون پول دولت برای احداث کانالهای 3 و 4 کشاورزی و طرح‌های زهکشی ثابت است و در مناطق محروم کشاورز از آورده معاف است بنابراین هر چه میزان معافیت بیشتر شود در نتیجه گستردگی این طرح و بهره‌مندی کشاورزان کمتر می‌شود.

وی تأکید کرد: دولت می‌خواهد درصد پوشش کشاورزان در مناطق کمتر توسعه یافته بیشتر شود.

به گزارش فارس، در نهایت نمایندگان تصویب کردند برای احداث کانالهای فرعی 3 و 4 سهم آورده کشاورز حداقل 15 درصد به صورت نقدی و یا ارائه کار و سهم دولت تا 85 درصد باشد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها