امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75171
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرانجام پس از ماه‌ها بحث و بررسی و تبلیغات رسانه‌ای و 10 روز پس از ورود رسمی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرانجام پس از ماه‌ها بحث و بررسی و تبلیغات رسانه‌ای و 10 روز پس از ورود رسمی به فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، از دقایق ابتدایی بامداد امروز فرایند ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی آغاز شد.

در این مرحله سرپرستان خانواری که شماره سمت راست کد ملی آنها "صفر" است، تا ساعت 12 امشب فرصت دارند تا به سایت Refahi.ir‌ مراجعه کرده و ضمن اعلام مجموع درآمد خانوار خود، تمایلشان برای دریافت یارانه نقدی را اعلام کنند.

به گفته مسئولان، در صورت اعلام اطلاعات اشتباه، جریمه‌ای معادل سه برابر یارانه دریافتی برای افراد تعیین خواهد شد. مقامات سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرده‌اند که ثبت نام در این سایت به منزله موافقت با دسترسی مراجع ذیصلاح به اطلاعات اقتصادی از جمله حساب‌های بانکی خانوار است.

پیش از این با اعلام میزان افزایش قیمت برخی حامل‌های انرژی فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها به طور رسمی کلید خورده بود. اما تا کنون با وجود گمانه‌زنی‌های بسیار، قیمت نهایی بنزین از مراجع رسمی اعلام نشده است.
---------
رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در گفت‌وگو با فارس:

آخرین یارانه 45500 تومانی جمعه 22 فروردین واریز می‌شود

رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: آخرین یارانه 45 هزار و 500 تومانی همگانی مرحله اول در روز جمعه 22 فروردین 93 به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

اکبر ایزدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، افزود: آخرین یارانه 45 هزار و 500 تومانی همگانی مربوط به مرحله اول هدفمندی یارانه و یا سی و هشتمین مرحله پرداخت یارانه نقدی روز جمعه 22 فروردین 93 به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

وی گفت: مردم دغدغه نداشته باشند، یارانه نقدی مانند ماه‌های گذشته واریز می‌شود و کسی حذف نخواهد شد.

رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها افزود: ظرف 40 ماه گذشته که 38 مرحله یارانه نقدی پرداخت شده است، با احتساب فروردین در مجموع  144 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است.
------------
رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در گفت‌وگو با فارس:

800 میلیارد تومان از هدفمندی یارانه به سازمان بیمه سلامت ایرانیان اختصاص یافت.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: 800 میلیارد تومان از محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها به سازمان بیمه سلامت ایرانیان اختصاص یافت.

علیرضا زالی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که آیا 2500 میلیارد تومان از درآمد هدفمندی یارانه‌ها به بخش بهداشت و سلامت و بیمه ایرانیان اختصاص یافته، گفت: عدد 4800 میلیارد تومان از درآمد فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها که در سال جاری قابل استحصال است، باید به نظام سلامت اختصاص یابد که البته با مساعدت رئیس جمهور این عدد به 6500 میلیارد تومان قابل افزایش است.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور افزود: امسال آنچه که در قانون برنامه پنجم توسعه آمده است، قرار است 10 درصد منابع هدفمندی یارانه‌ها به 7 مصداق مدنظر قانونگذار که عمده آن عدالت در نظام سلامت و کاهش سهم مردم از هزینه درمان و بیماران صعب‌العلاج است، امسال برای اولین بار در قانون بودجه این رقم قابلیت تحقق دارد.

زالی تاکید کرد: نوع پرداخت بخش سلامت علاوه بر خود عدد 4800 میلیارد تومان بودجه مهم است و این گونه نباشد که در آخر سال اختصاص یابد، بلکه به تناسب تحقق درآمد باید سهم سلامت پرداخت شود.

وی در مورد اینکه رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده، 1800 میلیارد تومان برای بهداشت و 700 میلیارد تومان برای سازمان سلامت پرداخت شده، گفت:‌حدود 800 میلیارد تومان به سازمان بیمه سلامت ایرانیان اختصاص یافت و پرداخت شد، تا این سازمان بدهی خود را به سازمان‌های دیگر صفر کند.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور افزود: در بودجه سال 93 سازمان سلامت ایرانیان رشد قابل توجهی در بودجه پیدا کرده و سرانه دریافتی این سازمان به گونه‌ای افزایش می‌یابد که بدهی آن صفر می‌شود و این 800 میلیارد تومان برای پرداخت بدهی به طرف‌های قرارداد پرداخت شده است.

زالی در پاسخ به این پرسش که در نهایت سهم مردم از هزینه درمان چقدر می‌شود، گفت:‌ اگر همه ارقام بودجه برای سلامت و بیمه محقق شود، سهم مردم از هزینه درمان حداقل 10 درصد کاهش می‌یابد.
-------------
فارس از اولین روز ثبت نام یارانه‌ها گزارش می‌دهد

بازار سیاه ثبت‌نام یارانه‌ها درشهر/ مسئولان پاسخگوی اختلال سامانه نیستند

ایجاد صف‌های طولانی و اختلال سایت رفاهی در مراکز پیش بینی شده در سطح شهر برای ثبت نام هدفمندی یارانه‌ها نشان می‌دهد که مشکل هنوز برطرف نشده و مسئولان نیز پاسخ درستی ارائه نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پس از آغاز ثبت‌نام متقاضیان برای یارانه نقدی که از بامداد 20 فروردین امروز شروع شد و در حالی که مسئولان وعده ثبت‌نام آسان و بدون مشکل به متقاضیان برای یارانه نقدی مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها می‌دهند، مشاهدات خبرنگار ما از سطح شهر و مراکز ثبت‌نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی نشان می‌دهد همچنان متقاضیان با مشکل ثبت‌نام روبرو بوده و سایت رفاهی با کندی و اختلال روبرو است.

در همین راستا برخی افراد متقاضی معتقدند در روزهای گذشته مسئولان وعده داده بودند که پهنای باند و نیز ترافیک سایت به خوبی بررسی شده و مشکلی برای ثبت‌نام متقاضیان وجود ندارد،اما اکنون صف‌های طولانی در مراکز پیشخوان دولت، پلیس + 10 و حتی کافی‌نت‌ها ایجاد شده است.

همچنین گزارش خبرنگار فارس نشان می‌دهد هزینه‌ای 3500 تومانی که از سوی وزارت ارتباطات برای ثبت‌نام متقاضیان در مراکز تعیین شده، پیش‌بینی شده بود در کافی‌نت‌ها و برخی مراکز آزاد رعایت نشده و بازار سیاهی در این زمینه ایجاد شده است و براساس مدت زمان ثبت نام حداقل از  5 هزار تومان به بالا هزینه از متقاضیان دریافت می‌شود.

در برخی موارد نیز برخی مغازه‌های سطح شهر با فراهم کردن یک رایانه و اینترنت از مردم و متقاضی ثبت نام می‌کنند در حالی که اطلاعات اشخاصی به راحتی در اختیار آنها قرار می‌گیرد و امکان هر گونه سو استفاده در این زمینه نیز می‌تواند وجود داشته باشد.

در این راستا یکی از متقاضیان که در صف ثبت‌نام قرار دارد بیان می‌کند در حال حاضر نظارتی روی این موضوع وجود ندارد و به غیر از مراکز معرفی شده که طبق مصوب می‌گیرد و اکنون نیز بسیار شلوغ و پرترافیک است کافی‌نت‌ها نیز هرچقدر که می‌توانند برای ثبت‌نام از مردم دریافت می‌کنند.

متقاضی دیگری با بیان اینکه چندین بار تاکنون وارد سایت شده و تا فرم دوم موفق به ثبت اطلاعات شده است می‌گوید: وقتی که فرم سوم را پر می‌کنم برای ثبت اطلاعات سایت با اختلال روبرو شده و هیچ پیغامی نمی‌دهد.

فرد دیگری که خود را سرپرست خانوار معرفی می‌کند، در این باره معتقد است از صبح تاکنون برای ثبت‌نام به سایت رفاهی مراجعه کرده‌ام، اما سایت باز نشده و امکان ثبت‌نام فراهم نیست.

وی عنوان می‌کند در برخی مواقع صفحه اول فرم باز شده و در صفحه دوم با مشکل اختلال روبرو است و دیگر نمی‌تواند ثبت‌نام را ادامه دهد.

به گزارش خبرنگار فارس این اختلالات در حالی رخ می‌دهد که طی روزهای گذشته کارشناسان و رسانه‌ها به کرات نسبت به این موضوع هشدار داده و مسئولان سازمان هدفمندی و وزارت ارتباطات و اطلاعات عنوان کرده‌اند که هیچ مشکل و نگرانیی از بابت ثبت‌نام متقاضیان وجود ندارد.

همچنین در این راستا خبرنگار فارس خواستار پاسخگویی مسئولان سازمان هدفمندی یارانه‌ها شد مسئولان حاضر به پاسخگویی در این راستا نشدند.
-------------
فارس خبر می‌دهد
ثبت نام متقاضیان یارانه با کندی انجام می‌شود

در حالی که سایت رفاهی با شروع ثبت نام متقاضیان یارانه نقدی با اختلال روبرو بوده، اما در حال حاضر متقاضیان با تلاش فراوان و با کندی امکان ثبت اطلاعات خود را پیدا کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بامداد امروز چهارشنبه 20 فروردین 93 ثبت اطلاعات خانوارهای متقاضی دریافت یارانه نقدی در دومین مرحله اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها آغاز شد.

برخی کارشناسان با توجه به اینکه شیوه ثبت نام به صورت اینترنتی بوده، نسبت به اختلال در این سامانه هشدار داده بودند.

از اولین ساعات امروز متقاضیان یا مشکل اختلال سایت رفاهی روبرو بوده، اما مسئولان وزارت ارتباطات و سازمان هدفمندی یارانه‌ها به مردم قول داده که این مشکل برطرف شود و برخی مخاطبان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس خبر داده‌اند که توانستند بعد از تلاش چندباره، با موفقیت ثبت نام کنند و کد رهگیری از طرف سازمان هدفمندی یارانه‌ها را از طریق پیامک دریافت کنند.

برخی مخاطبان عنوان می‌کنند، سایت با کندی باز شده، اما با این حال امکان ثبت نام با کمی سعی و تلاش وجود دارد.

همچنین مخاطبی دیگری بیان می‌کند که در مرحله آخر ثبت نام که نیاز به ثبت اطلاعات دارد، سایت پیغام خطا می دهد، اما با بارگذاری مجدد اطلاعات مربوطه ثبت می‌شود.

به نظر می‌رسد، با این وجود برخی کاربران و متقاضیان با کمی مشکل روبرو باشند، اما با سعه صدر می‌توانند اطلاعات خود را در سامانه ثبت کنند.

به گزارش فارس در این رابطه یک مقام مسئول در سازمان هدفمندی یارانه‌ها از تلاش کارشناسان فناوری اطلاعات IT و دیگر مسئولان برای رفع مشکلات جزئی و مقطعی خبر دادند.
-------------
رئیس سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها در گفت‌وگو با فارس خبرداد

وجود 23 میلیون سرپرست خانوار یارانه‌بگیر/ هیچ خارجی نمی‌تواند وارد سایت رفاهی شود.

رئیس سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها با بیان این که آی پی از خارج کشور برای سایت یارانه بسته شده، گفت: 23 میلیون خانوار در ایران وجود دارد که به حساب سرپرستان آنها در اسفندماه یارانه واریز شده است.

اکبر ایزدی رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد تعداد خانوارهای یارانه‌بگیر گفت: در اسفند 92 به حساب 23 میلیون سرپرست خانوار یارانه نقدی واریز شده که حدود 77 میلیون ایرانی یارانه‌بگیر هستند و میانگین اندازه خانوار بر این اساس 3.3 نفر خواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌توانند، برای یارانه مرحله دوم ثبت‌نام کنند، گفت: تمام IP های خارج کشور بسته شده و هیچ کسی از خارج کشور نمی‌تواند وارد سایت رفاهی شود و تنها سرپرستان خانواری که در اسفند 92 به حساب آنها یارانه واریز شده، می‌توانند برای تقاضای دریافت یارانه ثبت‌نام کنند و هر کس بخواهد انصراف دهد لازم نیست، ثبت‌نام به عمل آورد.

رئیس سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها در مورد کسانی که دسترسی به اینترنت ندارند مانند روستائیان و عشایر افزود: 6 درگاه اینترنتی برای هموطنانی که دسترسی به اینترنت ندارند، در نظر گرفته شده و از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی، پست جمهوری اسلامی، دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک در شهرها و دفاتر ICT روستایی، پست‌بانک و دفاتر پلیس +10 در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: در کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی ثبت‌نام مجانی است و علاوه بر مددجویان تحت پوشش اگر سایر شهروندان هم مراجعه کنند نسبت به ثبت‌نام آنها اقدام می‌شود.

ایزدی افزود: در برخی از استان‌ها روستاهایی وجود دارد مانند کهگیلویه و بویراحمد که تا 6 ماه بعد از عید هم برف وجود دارد.

ایزدی تصریح کرد: 20 هزار روستا در کشور شناسایی شده‌اند که به اینترنت دسترسی ندارند و برای آنها گروه‌های سیار برای ثبت‌نام دریافت یارانه اعزام می‌شوند و اطلاعات سرپرستان خانوار از مردم دریافت و سپس از طریق 6 درگاه پیش‌بینی شده برای آنها ثبت‌نام می‌شود.

وی تاکید کرد: روستائیان و عشایر هیچ دغدغه‌ای نداشته باشند و ثبت‌نام از آنها از طریق گروه‌های سیار و دفاتر روستایی پست‌بانک انجام می‌شود.

رئیس سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها در پاسخ به این پرسش که آیا پهنای باند برای ثبت‌نام کافی است، گفت: طبق گزارش مسئولان فنی سایت رفاهی پهنای باند 312 برابر آنچه که مورد نیاز است، گسترش یافته و 20 هزار نفر سرپرست خانوار در یک ثانیه می‌توانند ثبت‌نام کنند.

وی افزود: طبق آمار کد ملی رقم آخر صفر حدود 2.1 میلیون نفر و کد ملی با رقم آخر 1 حدود 4.2 نفر هستند و پراکندگی استانی به گونه‌ای است که مثلا کد ملی رقم آخر صفر، در آذربایجان 110 هزار نفر، در تهران 385 هزار نفر سرپرست خانوار وجود دارند و با توجه به این گستردگی مشکلی پیش نمی‌آید.

ایزدی افزود: در شهرها هم تعدادی واحد سیار در نظر گرفته شده و از گروه‌هایی که نمی‌توانند به دفاتر الکترونیک مراجعه کنند از آنها ثبت‌نام می‌شود.

رئیس سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها در مورد اینکه مردم می‌گویند اگر درآمد مسکن خود را اعلام کنند از یارانه حذف می‌شوند، گفت: به هیچ وجه این گونه نیست و دولت با اعتماد کامل به مردم این کار را شروع کرده و مردم هم به دولت اعتماد دارند و سازمان هدفمندی یارانه‌ها پایگاه اطلاعاتی قوی دارند که 24 پایگاه کلی و با تعدادی زیرشاخه که در مجموع 43 پایگاه اطلاعاتی برای بررسی اظهارات درآمدی افراد در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها با اشاره به اینکه 6 مرجع تقلید از مردم درخواست کرده‌اند، آنهایی که تمکن دارند از دریافت یارانه انصراف دهند گفت: مراجع تقلید که از دولت بودجه نمی‌گیرند و آنها برای دنیای دیگران آخرت خود را نمی‌فروشند و تا امری برای آنها محرز نشود، اظهار‌نظر نمی‌کنند، اما در مورد انصراف از یارانه‌ها 6 مرجع معظم تقلید از مردم متمکن خواسته‌اند، برای خیر‌خواهی و کمک به نیازمندان از ثبت‌نام برای دریافت یارانه خود‌داری کنند.

وی تاکید کرد: طبق قانون بودجه امسال 10 هزار میلیارد تومان برای کمک به تولید و 4 هزار و 800 میلیارد تومان برای بهداشت و درمان در صورت تحقق درآمد اختصاص می‌یابد.

وی تاکید کرد: اخیرا 2 هزار و 500 میلیارد تومان شامل 1800 میلیارد تومان برای بهداشت و درمان و کاهش سهم مردم از هزینه درمان و 700 میلیارد تومان برای بیمه همگانی سلامت به وزارت بهداشت و سازمان سلامت ایرانیان پرداخت شده است.

ایزدی تاکید کرد: قانون اذعان دارد کسانی که نیازمند هستند، باید متقاضی دریافت یارانه شوند و باید صرفا سرپرستان متقاضی و نیازمند یارانه اقدام به ثبت‌نام کنند.

وی تاکید کرد: الان مرحله 38 پرداخت یارانه نقدی است که در دو مرحله به صورت دو ماهانه بوده یعنی 40 ماه یارانه پرداخت شده و با فروردین در مجموع 144 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به مردم پرداخت شده است.
------------
رئیس سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها در گفت‌وگو با فارس خبرداد

پرداخت 2500 میلیارد تومان از درآمد هدفمندی به سلامت و بیمه همگانی

رئیس سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها گفت: از محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها 1800 میلیارد تومان برای بهداشت و 700 میلیارد تومان برای بیمه همگانی سازمان سلامت ایرانیان پرداخت شد.

اکبر ایزدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که اگر کسانی قصد انصراف از یارانه دارند، این صرفه‌جویی ایجاد شده، صرف چه کار می‌شود، افزود: بر اساس قانون سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها به عنوان یک شرکت دولتی دارای سود و زیان تعریف شده است و درآمد‌های آن از محل هدفمندی یارانه‌ها و یا صرفه‌جویی ناشی از انصراف وارد خزانه نمی‌شود، بلکه طبق قانون در تبصره 21 قانون بودجه 93 برای ارتقاء نظام سلامت بسط و گسترش پوشش بیمه‌ پایه به همه افراد جامعه، گسترش بیمه‌های اجتماعی به گروه‌های خاص از جمله کارگران ساختمانی، قالیبافان، خادمان مسجد، باربران، بهبود محیط زیست و کمک به حمل و نقل عمومی خواهد شد.

وی گفت: درآمد سازمان هدفمندی می‌تواند به سال بعد هم منتقل شود.

رئیس سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها افزود: خارج از موارد قانونی تبصره 21 حتی یک ریال صرف امور دیگر نمی‌شود.

وی افزود: اگر مردم اطلاع داشته باشند که انصراف آنها از دریافت یارانه باعث صرفه‌جویی و پوشش بیمه همگانی و افزایش نظام سلامت و حمل و نقل عمومی می‌شود بیشتر به انصراف از یارانه تشویق و ترغیب می‌شوند.

رئیس سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها افزود: از محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها 1800 میلیارد تومان برای بهداشت و 700 میلیارد تومان برای بیمه همگانی سازمان سلامت ایرانیان پرداخت شد که چک این موارد اخیرا در اسفند صادر شده است.

ایزدی خاطر نشان کرد: همچنین برای کمک به تولید امسال در بودجه پیش‌بینی شده 10 هزار میلیارد تومان و برای کمک به بهداشت و درمان و کاستن سهم مردم از هزینه درمان 4800میلیارد تومان در نظر گرفته شده که در صورت تحقق درآمد، در این امور پرداخت می‌شود.
------------
سایت Refahi.ir همچنان مختل است
هشدار به مسئولان/ ترافیک مراجعه‌کنندگان به سایت رفاهی فردا دو برابر می‌شود

درحالی که در نخستین روز ثبت‌نام برای دریافت یارانه سایت رفاهی با اختلال مواجه شد، فردا که نوبت شماره یک آخر کد ملی است، تعداد متقاضیان دوبرابر می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درحالی که امروز به عنوان نخستین روز ثبت‌نام برای سرپرستان خانوار نیازمند و متقاضی دریافت یارانه نقدی برای آنهایی که رقم آخر کد ملی صفر بوده درنظر گرفته شده است، سایت رفاهی با مشکل ترافیک و اختلال مواجه شد.

این در حالی است که اکبر ایزدی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها در گفت‌وگو با فارس خاطرنشان کرد: سرپرستانی که رقم سمت راست کد ملی آنها صفر است، حدود 2.1 میلیون نفر و آنهایی که رقم سمت راست کد ملی یک است، حدود 4.2 میلیون نفر هستند، اما پهنای باند به گونه‌ای طراحی شده که اگر 75 میلیون ایرانی یک روز مراجعه کنند، مشکلی پیش نمی‌آید.

به گزارش فارس، امروز که شهروندان برای ثبت‌نام و دریافت یارانه مراجعه کردند، از ساعات اولیه بامداد تاکنون سایت رفاهی پیغام می‌دهد که «سامانه در حال بروز رسانی است، بعدا مراجعه کنید».

بنابر گفته مسئولان سازمان هدفمندی ثبت‌نام در صورتی محقق می‌شود که 3 صفحه فرم تقاضا برای دریافت یارانه به طور کامل تکمیل و تایید شود، در غیر این صورت به منزله انصراف از دریافت یارانه خواهد بود.
-------------
همزمان با آغاز ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی

اختلال در سامانه ثبت و تقاضای یارانه آغاز شد

همزمان با نخستین روز آغاز برای ثبت نام و تقاضای دریافت یارانه ، سامانه رفاهی دچار اختلال شد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس همزمان با نخستین روز ثبت نام سرپرستان خانوار نیازمند و متقاضی دریافت یارانه، سامانه رفاهی به نشانی www.refahi.ir دچار اختلال شد و برخلاف گفته مسئولان سازمان هدفمندی یارانه‌ها که ادعا می‌کردند، پهنای باند سایت رفاهی به گونه‌ای است که اگر همزمان 25 هزار نفر در ثانیه وارد سایت شوند، مشکلی پیش نمی‌آید، اما در روز نخست با تکمیل صفحات اول و دوم ناگهان پیامی بر روی صفحه سوم فرم سایت رفاهی ظاهر می‌شود «سامانه در حال به روز رسانی است، بعدا مراجعه کنید» لازم است مسئولان فنی سایت رفاهی نسبت به رفع این مشکل سریعا اقدام کنند.

به گفته کاووسی مدیر روابط عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در صورتی ثبت نام قطعی می‌شود که سه صفحه فرم ثبت نام در سایت رفاهی تکمیل و تائید شود، اما فعلا صفحه سوم باز نمی‌شود و پیام بعدا مراجعه کنید، بر روی آن ظاهر می‌شود.
-----------
فارس گزارش می‌دهد
6 نکته‌ای که ثبت نام کنندگان برای دریافت یارانه‌ها باید با آن موافقت کنند

سرپرستان خانوار پیش از ورود به بخش اصلی ثبت نام برای دریافت یارانه باید موافقت خود را با 6 مورد اعلام کنند که از جمله آنها موافقت با پرداخت جریمه در صورت ارائه اطلاعات اشتباه است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرپرستان خانواری که با مراجعه به سایت Refahi.ir تمایل خود برای دریافت یارانه را اعلام می‌کنند، پیش از ورود به بخش اصلی سایت باید با 6 مورد زیر موافقت کنند:

١. به موجب قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، صرفا افراد نیازمند می توانند نسبت به تکمیل فرم تقاضای یارانه نقدی اقدام کنند.

2. فقط مشخصات افرادی را که در حال حاضر تحت تکفل اینجانب هستند در فرم تقاضای یارانه نقدی درج می کنم.

3. در صورت درخواست سازمان هدفمندسازی یارانه ها، مدارک لازم برای اثبات درستی اطلاعات درج شده در فرم تقاضای یارانه نقدی را ارائه خواهم کرد.

4. به موجب قانون، ارائه هر گونه اطلاعات نادرست، موجب استرداد وجوه دریافتی و جریمه نقدی به میزان سه برابر یارانه نقدی دریافتی ام خواهد شد.

5. موسسه های مالی و سایر دستگاه های اقتصادی می توانند اطلاعات مندرج در فرم تقاضای یارانه نقدی را مبنای ارزیابی توانایی مالی و رتبه سنجی اقتصادی اینجانب برای اعطای وام و یا هرنوع تسهیلات دیگر قراردهند.

6. منظور از سطح درآمد ماهانه خانواده ام، میانگین مجموع درآمد ماهانه همه اعضای خانوار در سال 1392 شامل درآمد حاصل از شغل اصلی و شغل دوم، دریافت اجاره بهاء، سود سهام، سود سپرده بانکی، عایدی از مستغلات، حقوق ماهانه مستمری یا وظیفه بگیران و موارد مشابه قبل از پرداخت اقساط وام می باشد.

بر اساس این گزارش، ثبت نام از سرپرستان خانواری که شماره سمت راست کد ملی آنها "صفر" است امروز تا ساعت 12 شب فرصت دارند تا به این سایت مراجعه کرده و ثبت نام کنند.

مسئولان از مردم خواسته‌اند که افرادی که نیاز به این یارانه ندارند از مراجعه به سایت و ثبت نام خودداری کنند.

انصراف از دریافت یارانه منابعی را در اختیار دولت قرار خواهد داد تا اعتبارات مناسبی به بخش‌های سلامت، تولید و بیمه بیکاری اختصاص دهد.
---------
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها