امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75179
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۳۱
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در همایش روز ملی فناوری هسته ای گفت: جشن روز ملی فناوری را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در همایش روز ملی فناوری هسته ای گفت: جشن روز ملی فناوری را خدمت مردم و مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و دست اندرکاران این فناوری تبریک عرض می‌کنم. ما امروز با اجازه ای از محضر رهبر کسب کردیم امیدواریم 2 دستاورد ارزشمند را عرضه کنیم. اولین دستاورد واحد تولید اکسیژن 18 است که عنصر بسیار مهمی در صنایع پزشکی و محیط زیست است و برای اولین بار  در ایران موفق شدیم آن را تولید کنیم. ما قصد داریم با اجازه ملت بزرگوار ایران واحد تولید اکسیژن 18 را در اراک راه اندازی کنیم.

وی از طریق ویدئو کنفرانس این واحد را در خنداب اراک افتتاح کرد.

در این مراسم همچنین اتاق کنترل رآکتور تحقیقات هسته ای تهران نیز افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.
صالحی بعد از افتتاح این ۲ دستاورد مهم گفت: این دستاوردها را خدمت دکتر روحانی تبریک عرض می‌کنیم.
وی افزود: این رآکتور رآکتوری است که هم سوخت آن توسط خودمان تولید شده و هم اتاق کنترل آن توسط دانشمندان بومی تولید شده است. وی تاکید کرد که ما در این زمینه درحال حاضر هیچ مانع و گلوگاهی نداریم.
وی افزود: در حال حاضر بر روی طراحی یک رآکتور آب سبک با نوآوریهای جدید تمرکز کردیم و تلاش می‌کنیم رآکتورهای جدیدی را از این نوع بسازیم.
صالحی ادامه داد؛ ما مایلیم که تحت نظارت آژانس این فناوری را برای کشورهای دیگر نیز بسازیم.
  انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها