امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75180
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۳۱
تعداد بازدید: 48
 به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس سازمان انرژی اتمی در نشست خبری پس از افتتاح دستاوردهای هسته ای جدید ...

 به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس سازمان انرژی اتمی در نشست خبری پس از افتتاح دستاوردهای هسته ای جدید کشورمان در باغ موزه دفاع مقدس با اشاره به اینکه ایران وارد عرصه ایوتوپهای پایدار شده است تاکید کرد که مهمترین ماده این ایزتوپها اکسیژن 18 است.

وی با اشاره به اینکه هر گرم اکسیژن 18،  170 دلار است تصریح کرد که این دستاورد دارای کاربردهای زیادی در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری است.

وی در ادامه با اشاره به بهانه جوئی‌های جدید 1+5 و اظهارات اخیر جان کری درباره مدت 2 ماهه ای که او مدعی است ایران تا ساخت سلاح هسته ای فاصله دارد تاکید کرد ما باید از این بهانه جوئیها عبور کرده و این اظهارات جای پاسخ دادن هم ندارد.

وی با اشاره به اینکه ایران برای عبور از بهانه جویی‌های طرف غربی درباره راکتور آب سنگین اراک پیشنهاد باز طراحی قلب این راکتور را هم داده تاکید کرد که طرف غربی در مسیر انحرافی قرار دارد و هرگاه کم می آورد بهانه جویی می کند.

صالحی تصریح کرد که رونمایی از این دستاوردها تاثیر مثبتی بر روند مذاکرات خواهد داشت و 1+5 وقتی دید هیچ راهی ندارد وارد تعامل شد.

انتهای پیام/ی.ک

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها