امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75185
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۳۱
تعداد بازدید: 104
به گزارش فارس، پایگاه خبری مصری الیوم السابع گزارش داد با وجود اینکه زمان برگزاری نشست فوق العاده امروز وزیران خارجه کشورهای عربی از بیش از یک هفته ...

به گزارش فارس، پایگاه خبری مصری الیوم السابع گزارش داد با وجود اینکه زمان برگزاری نشست فوق العاده امروز وزیران خارجه کشورهای عربی از بیش از یک هفته پیش مشخص شده بود اما حضور وزیران خارجه کشورهای عربی به نسبت دیگر نشست هایی که اخیرا برای بررسی قضیه سوریه برگزار شده بود، کم رنگ است.

در نشست امروز 11 تن از وزیران خارجه کشورهای عربی شامل کویت، بحرین، قطر، تونس، الجزایر، مغرب، لیبی، مصر، فلسطین و لبنان و وزیر مشاور در امور خارجه امارات حضور داشتند.

بر اساس این گزارش غیبت وزیران خارجه کشورهای عربی مهمی که نقطه ثقل قوی در قضیه فلسطین محسوب می شوند و در راس آنها وزیر خارجه عربستان کاملا مشهود است.

عبدالعزیز بن عبدالله جانشین وزیر خارجه عربستان به نمایندگی از وی در نشست امروز قاهره حضور دارد و از اردن نیز بشر الخصاونه، نماینده این کشور در اتحادیه عرب شرکت کرده و این در حالی است که اردن مسئولیت نظارت بر اماکن مقدسه قدس شریف را برعهده دارد.

نشست امروز وزیران خارجه کشورهای عربی در پشت درهای بسته در حال برگزاری است اما قبل از بسته شدن درها به روی خبرنگاران صلاح الدین مزوار، وزیر خارجه مغرب در نطق افتتاحیه مراسم موضع کشورش در قبال فرایند سازش و متعهد نبودن رژیم صهیونیستی به وعده هایش از جمله آزادی دور چهارم اسرای فلسطینی را تشریح کرد.

وی افزود: محمد ششم پادشاه مغرب در مقام رئیس کمیته قدس چند روز پیش نامه ای را به طرف آمریکایی اعطا کرده که مربوط به موارد تجاوزهای رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی است.

به گفته سخنگوی جنبش فتح محمود عباس در نشست امروز از وزیران عرب می خواهد در محافل بین المللی برای حل سیاسی اختلال ایجاد شده در مذاکرات سازش کمک کنند.

مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطین به میانجیگری آمریکا که ماه ژوئیه 2013 آغاز شد، هفته پیش پس از درخواست اسرائیل مبنی بر پایبندی فلسطین به ادامه مذاکرات پس از ضرب الاجل بیست و نهم آوریل برای دستیابی به توافق صلح و همچنین عمل نکردن اسرائیل به قول خود مبنی بر آزادی حدود 24 زندانی فلسطینی، با بحران رو به رو شد.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با امضای 15 معاهده جهانی از جمله کنوانسیون‌های ژنو در خصوص جنگ و اشغالگری، به نمایندگی از سوی کشور مستقل فلسطین، به عهدشکنی اسرائیل پاسخ داد؛ اقدامی که موجب حیرت آمریکا و خشم اسرائیل شد.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار