امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
۱۳:۵۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 752
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۶
تعداد بازدید: 305
سیدموید علویان در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایران که مزین به نام کشورمان است، بعد از انقلاب شکل گرفت. از یک ...

سیدموید علویان در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایران که مزین به نام کشورمان است، بعد از انقلاب شکل گرفت. از یک موسسه کوچک آموزشی کار خود را شروع کرد و به سرعت توانست به یک دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درمانی بزرگ و موفق تبدیل شود.

 عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله افزود: این حرکت توسعه بخش در مسیر گسترش دانشگاهها در کشور انجام شد که محصول توجه مسئولان نظام جمهوری اسلامی به توسعه آموزش و پژوهش است. به همین خاطر بود که در سالهای بعد از انقلاب دانشگاههای علوم پزشکی نیز توسعه پیدا کردند و اکنون در استانهایی که قبلاً هیچ دانشگاهی نداشتند امروز دانشگاه علوم پزشکی داریم.

 رئیس مرکز تحقیقات گوارش و کبد ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی ایران از جمله دانشگاههای بسیار موفق وزارت بهداشت است که به خصوص در سالهای اخیر توانسته است در حوزه رشد و تولید علمی و حوزه پژوهش و آموزش جزو دانشگاهها رده اول کشور باشد.

 رئیس شبکه هپاتیت کشور گفت: بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی ایران مانند بیمارستان هاشمی نژاد، حضرت رسول(ص) و،فیروزگر نیز از جمله بیمارستانهای موفق کشور هستند که نشان می دهد این دانشگاه توانسته در هر دو حوزه توسعه علمی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم عملکرد مقبولی داشته باشد.

 معاون سابق وزارت بهداشت افزود: احیای مجدد این دانشگاه خواسته اکثریت اعضای هیئت علمی و محققان این دانشگاه بود، بنابراین تصمیم مسئولان وزارت بهداشت به احیای مجدد این دانشگاه در واقع احترام گذاشتن به نظر استادان و محققان این دانشگاه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها