امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75205
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
نرگس نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد اینکه امروز تاکنون چند نفر از سرپرستان خانوارهای دارای ...

نرگس نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد اینکه امروز تاکنون چند نفر از سرپرستان خانوارهای دارای کد اقتصادی با رقم سمت راست صفر ثبت نام کرده‌اند، گفت:‌ فعلاً آماری نداریم.

وی در مورد اینکه آیا اختلال ایجاد شده در سایت رفاهی در روز اول ثبت‌نام رفع شد، گفت: شاید بهتر است نگوییم اختلال بوده، بلکه کندی شبکه بوده است که به دلیل اینکه امروز روز اول بود، خیلی از مردم برای اینکه مطلع شوند، سایت رفاهی چه چیزهایی از آنها می‌خواهد، وارد سایت شدند و سایت رفاهی با کندی مواجه بود.

وی گفت: افراد غیر کد صفر هم امروز وارد سایت رفاهی شدند و ترافیک شبکه تا ساعت 11 صبح ادامه داشت.

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها افزود: با توجه به توصیه‌هایی که به مردم ارائه شد، مردم از مراجعات غیر ضرور خودداری کردند و هرکس باید در مورد مقرر خود براساس رقم سمت راست و آخر کد ملی در روزهای تعیین شده مراجعه کنند.

نجفی تاکید کرد: به هر حال در ساعت‌های اوج مراجعه مردم کندی سایت مشاهده شده است.

وی در مورد اینکه خانوارهای جدید آیا می‌توانند ثبت‌نام کنند، گفت: اگر کسانی که تا 22 اسفند 92 نسبت به جداسازی اطلاعات خود و تشکیل خانوار جدید اقدام کرده‌اند و در سامانه مرکز آمار ایران اطلاعات‌ آنها ثبت شده باشد ، یا از طریق دفاتر پلیس +10 آنها اطلاعات ثبت شده باشد و یارانه فروردین براساس خانوار جدید واریز شود، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند، اما اگر این اقدام انجام نشد، برای جداسازی اطلاعات خانوار جدید بعد از پایان نام‌نویسی یارانه و پایان 10 روز تعیین شده بعداً به آنها فرصت داده می‌شود، تا مانند گذشته نسبت ثبت‌نام خود اقدام کنند.

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تأکید کرد: در مرحله اول چهار واقعه حیاتی شامل تولد، فوت، ازدواج و طلاق اگر تا 22 اسفند در سامانه مرکز خانوار ثبت شده باشد و اطلاعات خانوار جدید ثبت شده است.

وی افزود: بعد از پایان نام‌نویسی اطلاعات از طریق مرکز آمار ایران و یا دفاتر پلیس +10 و یا سازمان ثبت احوال اعمال می‌شود و تغییرات بعد از این مدت قابل ثبت خواهد بود.

نجفی در مورد اینکه افراد سرپرست خانوار دارای کد ملی با رقم سمت راست 1 حدود 4.1 میلیون نفر هستند آیا برای مشکل ترافیک سایت چاره‌ای اندشیده شده است، گفت: امروز هم از ظهر به بعد مشکل کندی سایت رفاهی برطرف شده و روند قابل قبولی پیدا کرده‌اند، برای فردا هم با هماهنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امیدواریم مشکلی ایجاد نشود.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها