امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7521
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۰
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از مجلس نمایندگان مردم در مجلس بند 8 ـ 1 لایحه بودجه 92 را به تصویب رساندند ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از مجلس نمایندگان مردم در مجلس بند 8 ـ 1 لایحه بودجه 92 را به تصویب رساندند که براساس آن به بانک مرکزی اجازه داده می‌شود معادل مبلغ 3.5 میلیارد دلار نزد بانک‌های کشاورزی، صنعت و معدن و توسعه صادرات سپرده‌گذاری نماید تا با رعایت قوانین از سوی بانک‌های عامل و با معرفی وزارتخانه‌های صنعت، علوم و تحقیقات در قالب تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی بخش غیردولتی به شرکت‌های دانش‌بنیان اعطا شود.

همچنین مبلغ یک میلیارد و 750 میلیون دلار از منابع مذکور در قالب تسهیلات سرمایه در گردش به شکل ارزی با معرفی وزارت جهاد کشاورزی در اختیار واحدهای تولیدی بخش غیردولتی قرار می‌گیرد تا در جهت استمرار و افزایش تولید پروتئین دامی هزینه نماید.

در ادامه رسیدگی به این بند موسی‌الرضا ثروتی درباره اینکه این منابع به همه بانک‌های تخصصی و خصوصی داده شود، گفت:علت اینکه 49 میلیارد دلار در صندوق توسعه ملی قرار گرفته ولی جذب بخش خصوصی نمی‌شود این است که چون بانک‌ها می‌گویند منابع ریالی ندارند اگر سرمایه‌گذار منابع ارزی خود را از صندوق توسعه ملی دریافت کند اما ریال مورد نظر طرح توسط بانک عامل تأمین نشود در نتیجه منابع ارزی جذب نمی‌شود.

وی بر این اساس پیشنهاد کرد لایحه دولت که منابع مذکور نزد بانک‌های تخصصی سپرده‌گذاری می‌شود را تصویب کند.

همچنین محمد‌رضا پورابراهیمی گفت: اگر برگشت لایحه دولت باشد یعنی حذف رویکرد شرکت‌های دانش‌ بنیان است.

بهروز نعمتی دیگر نماینده مجلس نیز گفت: برای احیای صنعت کشاورزی و سرمایه‌گذاری 3.5 میلیارد دلار رقم بزرگی است و ممکن است بانک کشاورزی و صنعت و معدن نتواند به تنهایی جذب کند. لذا اجازه دهید بانک‌های دیگر نیز آن را جذب کند.

در ادامه این جلسه ممبینی به عنوان نماینده دولت موافق پیشنهاد برگشت به لایحه دولت بود زیرا معتقد بود لایحه دولت جامع‌تر است و همه بانک‌های تخصصی را در بر می‌گیرد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها