امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75212
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، سعید جلیلی ظهر امروز در جمع طلاب اصفهان با اشاره به اینکه ما باید اندیشه‌های اسلام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، سعید جلیلی ظهر امروز در جمع طلاب اصفهان با اشاره به اینکه ما باید اندیشه‌های اسلام را زنده نگه داریم، اظهار کرد: اندیشه‌های اسلامی؛ تعالی انسان‌ها را در دنیا و آخرت به همراه دارد و من تقاضا می‌کنم شما طلاب در عرصه علوم دینی عمل داشته باشید.

وی افزود: در حال حاضر فقدان اندیشه در کشورهای پیشرفته بسیار احساس می‌شود و این در حالی است که مردم این کشورها به دنبال اندیشه‌های جدید و نو هستند.

دبیر سابق شورای عالی امنیتی ملی تصریح کرد: عرصه اسلام یک عرصه احیا شده است و این در حالی است که این موضوع با اندیشه‌های مدعی غربی که به بن‌بست خورده‌اند همزمان شده است و این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که از یک طرف این اندیشه‌ها دچار سرخوردگی و از سوی دیگر اشتیاق مردم جهان را برای حرف جدید بیشتر می‌کند.

وی ادامه داد: ما باید به دنبال اندیشه‌های جدید و عرضه آن به آن طرف مرزها باشیم چرا که وقتی در بسیاری از نقاط دنیا سفر می‌کنیم مشاهده می‌کنیم که مردم آن طرف مرزها به دنبال حرف‌های جدیدی هستند که در یک نمونه بارز آن کشورهای آمریکای لاتین است که در دهه‌هایی فقط درگیر اندیشه‌های مارکسیستی و سرخورده نولیبرال‌ها شده بودند و در این مقطع از زمان آنها به دنبال حرف‌های جدید به خصوص در قالب پذیرش حرف‌های اسلامی هستند.

جلیلی اضافه کرد: حتی فقدان اندیشه‌های نو و جدید در کشورهای پیشرفته نیز احساس می‌شود که این وظیفه ماست که به دنبال عرضه اندیشه‌های جدید باشیم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران این افق را ترسیم کرده است و ما می‌توانیم با عرضه علوم دینی چراغ راهی برای نیاز بشری باشیم و تمدن اسلامی را عرضه کنیم.

انتهای پیام/63012/ط40
برچسب ها:
آخرین اخبار