امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7528
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۰
تعداد بازدید: 174
عبدالأمیر عرفی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: تنها منبع طراحی سؤالات امتحانات ...

عبدالأمیر عرفی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: تنها منبع طراحی سؤالات امتحانات دانش‌آموزان صرفاً کتاب درسی است و آن هم آخرین چاپی که در دسترس مدرسه و دانش‌آموزان قرار دارد.

وی ادامه داد: دانش‌آموزانی که از کتب نمونه سؤال و کمک آموزشی که در آموزشگاه‌های ارائه می‌شود، استفاده می‌کنند، توجه داشته باشند، در صورتی که این کتب با کتب درسی مغایرتی داشته باشد، مدرسه در قبال آن هیچ مسئولیتی ندارد.

* سؤالات امتحانات از تمام مباحث موجود در کتاب طراحی می‌شود

عرفی با بیان اینکه سؤالات امتحانات از تمام مباحث موجود در کتاب شامل فعالیت‌ها، شکل‌ها و محتوا طراحی می‌شود، افزود: سؤالات از تنوع برخوردار است و به صورت تشریحی، چهارگزینه‌ای، جورکردنی و جواب‌های کوتاه خواهد بود.

وی به جزوه بودجه‌بندی سؤالات اشاره کرد و گفت: این جزوه در اختیار مدارس از ابتدای سال قرار گرفته است و براساس آن وزن هر بخش از کتاب و میزان طراحی سؤالات مشخص شده است.

* بخش محدودی از سؤالات به صورت مفهومی طراحی می‌شود

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با بیان اینکه هر درسی اهمیت خاص خود را دارد، افزود: به ویژه دانش‌آموزان کنکوری دقت داشته باشند که هر درس آنها در کنکور چه وزنی دارد و برای هر درس تمرکز لازم را داشته باشند.

وی افزود: بخش محدودی از سؤالات به صورت مفهومی طراحی می‌شود به این معنی که ممکن است عین سؤال یا جواب در کتاب نباشد.

عرفی به کلید سؤالات نیز اشاره کرد و اظهار داشت: حداکثر ظرف 3 ساعت پس از هر آزمون، سؤال و کلید سؤالات در سایت مرکز سنجش آموزش و پرورش در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص نتایج آزمون نیز گفت: یک هفته بعد از اتمام امتحانات نتایج به طور رسمی به دانش‌آموزان اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها