امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75286
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
علیرضا زالی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که آیا 2500 میلیارد تومان از درآمد ...

علیرضا زالی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که آیا 2500 میلیارد تومان از درآمد هدفمندی یارانه‌ها به بخش بهداشت و سلامت و بیمه ایرانیان اختصاص یافته، گفت: عدد 4800 میلیارد تومان از درآمد فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها که در سال جاری قابل استحصال است، باید به نظام سلامت اختصاص یابد که البته با مساعدت رئیس جمهور این عدد به 6500 میلیارد تومان قابل افزایش است.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور افزود: امسال آنچه که در قانون برنامه پنجم توسعه آمده است، قرار است 10 درصد منابع هدفمندی یارانه‌ها به 7 مصداق مدنظر قانونگذار که عمده آن عدالت در نظام سلامت و کاهش سهم مردم از هزینه درمان و بیماران صعب‌العلاج است، امسال برای اولین بار در قانون بودجه این رقم قابلیت تحقق دارد.

زالی تاکید کرد: نوع پرداخت بخش سلامت علاوه بر خود عدد 4800 میلیارد تومان بودجه مهم است و این گونه نباشد که در آخر سال اختصاص یابد، بلکه به تناسب تحقق درآمد باید سهم سلامت پرداخت شود.

وی در مورد اینکه رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده، 1800 میلیارد تومان برای بهداشت و 700 میلیارد تومان برای سازمان سلامت پرداخت شده، گفت:‌حدود 800 میلیارد تومان به سازمان بیمه سلامت ایرانیان اختصاص یافت و پرداخت شد، تا این سازمان بدهی خود را به سازمان‌های دیگر صفر کند.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور افزود: در بودجه سال 93 سازمان سلامت ایرانیان رشد قابل توجهی در بودجه پیدا کرده و سرانه دریافتی این سازمان به گونه‌ای افزایش می‌یابد که بدهی آن صفر می‌شود و این 800 میلیارد تومان برای پرداخت بدهی به طرف‌های قرارداد پرداخت شده است.

زالی در پاسخ به این پرسش که در نهایت سهم مردم از هزینه درمان چقدر می‌شود، گفت:‌ اگر همه ارقام بودجه برای سلامت و بیمه محقق شود، سهم مردم از هزینه درمان حداقل 10 درصد کاهش می‌یابد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها