امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75299
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزای فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزای فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نشست فصلی مسئولین اتحادیه انجمن‌های اسلامی سراسر کشور و معاونین برنامه‌ریزی و توسعه شبکه استان‌ها با عنوان «راه روشن» در سخنانی اظهار داشت: خدا را شاکریم که نور توجه و توسل به بانوی بزرگ حضرت زهرا(س) نوروزمان را متبرک کرده است و امیدواریم امسال،‌ سالی پر از فتوحات و موفقیت باشد.
وی ادامه داد: بهار فرصت برداشت‌های معنوی و عرفانی فراوانی است و قرآن کریم انسان‌ها را راهنمایی کرده است تا از این اتفاق بزرگ استفاده کنند و اوج آن نیز ماه‌های فروردین و اردیبهشت است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌ علی اکبری با توجه به تأکید خداوند متعال به مسئله حیات گفت: خداوند انسان را دعوت می‌کند که نشان‌های رحمت الهی و کیفیت آن را تماشا کرده و اینکه چگونه طبیعت مرده در جلوی چشم ما زنده می‌شود و پدیده حیات با همه پیچیدگی در مقابل چشمانمان قرار دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به ویژگی‌های بهار گفت: بسیاری از آسیب‌هایی که متوجه‌مان شده است با نگاه به بهار و جلوه‌های آن و تفکر حل می‌شود و هر وقت بهار می‌شود باید به قیامت توجه داشته باشیم و با ذکر و فکر می‌توان آخرت را تماشا کرد و همه داشته‌ها در بهار نمایان می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌علی اکبری افزود: رسم است هر ساله آیه‌ای را به عنوان آیه سال اتحادیه انتخاب می‌کنیم که در سال گذشته آخرین آیه سوره آل عمران با عنوان «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اصْبِرُواْ وَصَابِرُواْ وَرَابِطُواْ وَاتَّقُواْ اللّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ» انتخاب شده بود که در سال جاری نیز آیه جدیدی انتخاب نمی‌کنیم و همین آیه پایانی سوره آل‌عمران را مجدداً به عنوان آیه سال اتحادیه انتخاب می‌کنیم چرا که این آیه با شعار امسال همخوانی داشته و دیگر اینکه حق این آیه در سال گذشته ادا نشد.

وی به بیان ویژگی این آیه اشاره کرد و گفت: این آیه در جایگاه فوق‌العاده‌ای قرار داشته و سوره آل‌عمران در زمان تمدن‌سازی نازل شده است و از طرفی این آیه پایانی، ضمانت تحقق در مسیر رشد انسان مؤمن و زمینه تحقق در مسیر جامعه ایمانی است و تأکید ویژه‌ای بر عنصر صبر در دو جلوه فردی و اجتماعی در کنار هم دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان افزود: صبر برای شخص مؤمن تبیین کننده ساختار شخصیتی اوست و این عیناً برای جامعه و امت اسلامی نیز مطرح است.

وی ادامه داد: طرح یک نکته حیاتی در حفاظت عمومی ملت مهم است و آن نیز واژه ربط و بستن محکم چیزی به چیز دیگر است و خداوند می‌خواهد تمام تاروپودها به هم بسته شده باشد و وقتی به مسئله سازمان‌دهی مؤمنین توجه می‌کنیم بلافاصله به سازمان‌دهی قلب امت پی‌می‌بریم و آن امامت است که شامل خانواده مؤمن و گروه‌ها شده و همه با محوریت امام به وحدت می‌رسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی اکبری مسئله ولایت فقیه را بسیار مهم دانست و افزود: این نعمت عظیمی است که ما از آن بهره‌مند هستیم و باید قدردان مادر همه نعمت‌ها یعنی ولایت فقیه باشیم.

وی ادامه داد: وقتی به اقدامات مؤمنین تقوا ضمیمه می‌شود همه چیز رنگ خدایی پیدا می‌کند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان پیشنهاداتی ارائه داد و گفت: باید کتاب سال مربی و کتاب سال آیه دانش‌آموزی تهیه شود و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در مباحث صبر، پایداری و استقامت استخراج شده و دیگاه‌های امام (ره) ضمیمه آن شود.

وی با اشاره به آیه سال اظهار داشت: باید به سبک زندگی شهدا و سیره آنها نیز توجه شده و در تشکیلات اتحادیه نیز فهرستی در اختیار دانش‌آموزان و مربیان و دیگر کادر اتحادیه قرار داده شود و فراخوانی ذیل مضامین این آیه نورانی داده شود.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌‌آموزان افزود: شعار امسال دو محور اقتصاد و فرهنگ را به همراه دارد و مسئله گفتمان‌سازی در اقتصاد مقاومتی باید توسط دانش‌آموزان و انجمن‌ها تبیین شود و باید بدانیم که در محور فرهنگ که نگرانی رهبری است، فهرست جدیدی در اختیار ایشان بر زمینه تهاجم فرهنگی ارائه شده است که برای مثال خالی کردن دل مردم و زدن چوب حراج بر هویت ملی کشور توسط عده‌ای است و بدانید که مقام معظم رهبری همواره به جمع‌های خودجوش جوانان تأکید دارند.

وی به ارتباط اتحادیه با تشکل‌های دیگر اشاره کرد و گفت ارتباط و تشکل‌های همسو خاصه مقام معظم رهبری است و باید همواره مورد توجه قرار گیرد و عزیمت ایشان در ابتدای سال جدید به راهیان نور پیام ویژه‌ای دارد که این کار ارزشمند باید در اتحادیه مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش فارس، در پایان مراسم از نرم‌افزار لشکر فرشتگان که توسط معاونت برنامه‌سازی و توسعه شبکه خواهران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تهیه شده بود رونمایی شد و از برگزیدگان اعضای اتحادیه در مسابقات سراسری قرآنی تسنیم تجلیل شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها