امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75318
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی چمران در چهارمین اجلاس عمومی شورای عالی استانها که عصر امروز در ساختمان ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی چمران در چهارمین اجلاس عمومی شورای عالی استانها که عصر امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به نامگذاری سال 93 تحت عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: باید برنامه‌های مدونی را برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری تدوین کنیم.

وی تصریح کرد: بحث اقتصاد و فرهنگ از موضوعاتی است که مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای را به آن داشته است ضمن اینکه فرهنگ پیچیده‌ترین و اهمیت‌ترین موضوع در جمهوری اسلامی ایران است.

چمران گفت: انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود و یکی از مشکلات دنیا با کشور ما موضوع فرهنگ است نه هسته‌ای و نه پهپادها چرا که کشور ما به مسائل اعتقادی و مکتبی به شدت پایبند است.

رئیس شورای عالی استانها خاطرنشان کرد: باید فرهنگ و اقتصاد اصلاح شود و شوراها می‌توانند در این زمینه مؤثر باشند چرا که بالغ 120 هزار عضو در تمامی استان‌ها و روستاها و شهرها وجود دارد که می‌تواند در این زمینه همکاری‌های خوبی را داشته باشند.

وی گفت: عزم ملی یعنی همه مردم را در امر کارها مشارکت دهیم ضمن اینکه شوراها به عنوان نمایندگان مردم بیشترین تماس را در حوزه مدیریت شهری و روستایی دارند و بیشترین فعالیت‌ها را به دوش خود می‌کشند.

رئیس شورای عالی استانها اضافه کرد: رقم عمده‌ای از بودجه کشور در شهرها هزینه می‌شود و نظارت آن بر شوراها است ضمن اینکه باید کمیسیون‌های تخصصی برنامه‌های خوبی را در خصوص تحقق منویات رهبری تدوین کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار