امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75322
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عباس آخوندی در چهارمین اجلاس  شورای عالی استان‌ها که عصر امروز با حضور مهدی چمران رئیس و اعضاء در ساختمان قدیم مجلس ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عباس آخوندی در چهارمین اجلاس  شورای عالی استان‌ها که عصر امروز با حضور مهدی چمران رئیس و اعضاء در ساختمان قدیم مجلس برگزار شد اظهار داشت: حضور بنده در ساختمان قدیم مجلس برای من یادآور دوره‌ای است که در این صحن رأی اعتماد گرفتم و در این دوره‌ها می‌گذرد و امیدوارم نام نیکی از افراد با انجام وظایف و در خدمت مردم و ایران باقی می‌ماند.

وی تصریح کرد: در مورد زلزله، بحث مهمی است و در هر صورت زلزله بیش از 90 درصد از سرزمین ایران را تهدید می‌کند و ما در محیط‌های زلزله‌خیز هستیم و نمی‌توانیم نسبت به زلزله بی‌تفاوت باشیم.

وزیر راهو شهرسازی خاطرنشان کرد: در سال 1369 و در زلزله رودبار اندیشه‌ای مطرح شد که مهم بود و هنوز هم رویکرد بالای ما مقاوم‌سازی ساختمان‌ها است که البته باید مقاوم باشد، اما بعد از زلزله به دستاوردهای دیگری دست یافتیم که شهرها باید مقاوم باشند.

آخوندی با اشاره به زلزله رودبار و منجیل گفت: بر اثر ریزش کوه‌ها، شهر قابل دسترسی نبود و ریزش ساختمان‌ها به حدی بود که امداد غیرقابل انجام بود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: براساس قوانین و مقررات، امکان ساخت ساختمان‌های بلند در حریم 150 متری مسیرهای ورودی شهرها نباید ساخته شود که این مسئله جدی گرفته نمی‌شود و فکر می‌کنم با رعایت این نکته به طرح‌های تفضیلی شهرها باید تغییرات جدی بدهیم.

وی افزود: بنده اعتقاد دارم که شهر یک سازمان اجتماعی است و شهر را نمی‌خواهیم با معابر و ساختمان‌های آن بشناسیم.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: در ایام نوروز به دلیل محدودیتی که داشتم که اکثر شهرها سرکشی کردم و مشاهده کردم که پیاده‌روها اساساً برای سواره‌ها طراحی نشده است.

وی افزود: باید دوگانه فرمانداری و شهرداری حذف شود و در این بین وزارت راه و شهرسازی همکاری را با شورا و شهرداری دارد ضمن اینکه ما می‌توانیم عمران و خدمات را در یکجا متمرکز کنیم و امنیت را به یک نهاد دیگر واگذار کنیم.

آخوندی تصریح کرد: بنده به دنبال یکپارچگی سرزمینی در خدمات شهری هستم و اگر این کار شود در یک مجموعه شهری جای خالی از نظارت قرار نمی‌گیرد و با نظارت کامل اجتماعی، امور صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در نحوه تأمین مالی خدمات شهری پس از انقلاب انواع طرح‌ها را تجربه کرده‌ایم به طوری که زمانی شهرداری‌ها متصل به بودجه عمومی و دولت بوده‌اند و زمانی مستقل و در واقع افراط و تفریط وجود داشت.

آخوندی اظهار داشت: باید در نظام بودجه‌ریزی بازنگری صورت گیرد و به تعادل‌بخشی منطقه ای توجه شود.

وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: هم‌اکنون کمیته ویژه کلان‌شهرها در هیئت دولت تشکیل شده است که می‌تواند بسیاری از موارد را از طریق این کمیته پیگیری کرد.
انتهای پیام/‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها