امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75337
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آرسن آواکوف" وزیر کشور موقت اوکراین امروز بعد از برگزاری نشست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آرسن آواکوف" وزیر کشور موقت اوکراین امروز بعد از برگزاری نشست کابینه وزرای دولت در جمع خبرنگاران اعلام کرد که اوضاع در مناطق شرقی کشور که از روز یکشنبه تاکنون شاهد تظاهرات طرفداران فدراتیوه شدن کشور است، ظرف 48 ساعت از طریق مذاکره حل و فصل خواهد شد.

آواکوف گفت: من فکر می‌کنم که بحران در شرق کشور طی 48 ساعت آینده حل و فصل شود. هر زمان که لازم باشد ما می‌توانیم برنامه‌های خود را پیاده کنیم. دو گزینه برای توسعه اوضاع وجود دارد: یکی روند مذاکره و دستیابی به توافق و دیگری دخالت نظامی. از هر کدام از این دو گزینه که لازم باشد، استفاده خواهیم کرد.

طرفداران نظریه فدراتیوه شدن اوکراین با در دست داشتن پرچمهای روسیه طی چند روز اخیر در شهرهای بزرگ شرق اوکراین، مانند دونتسک، خارکوف و لوگانسک، خواستار برگزاری همه پرسی در مورد وضعیت این مناطق هستند.

مردم روس زبان این شهرها از اوایل ماه مارس تاکنون هر آخرهفته در چنین تظاهراتی شرکت کرده و فرمانداران جدید که بعد از سرنگونی دولت "ویکتور یانوکوویچ" به این سمت منصوب شده‌اند را قانونی نمی‌دانند.

دوشنبه این هفته طرفداران فدراتیوه شدن اوکراین در خارکوف و دونتسک با تصرف ساختمان فرمانداری، اعلام کردند که خواستار تشکیل جمهوری مردمی هستند.
انتهای پیام/آ.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها