امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75339
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک منبع در میان هیأت ایرانی در مذاکرات بین ایران و کشورهای 1+5 گفته مذاکرات بین دو طرف در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک منبع در میان هیأت ایرانی در مذاکرات بین ایران و کشورهای 1+5 گفته مذاکرات بین دو طرف در فضایی گرم برگزار شده است.

این منبع ایرانی با خبرگزاری روسی ایتارتاس مصاحبه کرده و گفته است: «ما از روند رو به جلو در مذاکرات وین راضی هستیم. این مذاکرات در فضایی گرم انجام می‌شود. داریم مشکلات را یک به یک حل می‌کنیم.»

وی افزوده کار مستقیم بر روی متن توافق جامع نهایی در ماه مه آغاز خواهد شد. این منبع ایرانی تأکید کرد که ایران و کشورهای 1+5 تمامی تلاش‌هایشان برای از میان برداشتن موانع توافق بین دو طرف را به کار می‌گیرند.

طبق گفته این منبع، مذاکرات جاری ظاهراً آخرین مرحله برای بررسی مسائل مهم خواهد بود که پیش از کار بر روی پاراگراف‌های پیش‌نویس توافق انجام می‌شود.

دور جدید گفت‌وگوهای ایران و گروه 1+5 از روز سه‌شنبه با هدف دستیابی به توافق نهایی در شهر وین، پایتخت اتریش آغاز شده است.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، گفت این گفت‌وگوها با هدف تدوین متن پیش‌نویس توافقی جدید انجام می‌شود اما اختلاف‌ها همچنان زیاد است.

این گفت‌وگوها برای حل و فصل آنچه کشورهای غربی به آن «نگرانی از برنامه هسته‌ای» می‌گویند، انجام می‌شود.

کشورهای غربی ادعا می‌کنند برنامه هسته‌ای ایران جنبه‌های نظامی دارد، اما جمهوری اسلامی ایران همواره این ادعا را رد کرده است.

ایران از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی و از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است. این آژانس چندین بار از تأسیسات هسته‌ای ایران دیدار کرده اما هرگز شواهدی از انحراف برنامه هسته‌ای ایران از مقاصد صلح‌آمیز ارائه نکرده است.
انتهای پیام/م.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها