امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75341
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نادر نادری» رئیس بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان (فیفا) امروز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نادر نادری» رئیس بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان (فیفا) امروز (چهارشنبه) در نشست خبری در کابل گفت که این بنیاد حدود 2600 تخلف را در انتخابات روز (شنبه 16 فروردین) ثبت و مستند کرده است.

وی افزود که با وجود تخلفات انتخاباتی به گزارش فیفا، انتخابات سومین دوره ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان نسبت به انتخابات گذشته بهتر بوده است.

نادری افزود: گزارش‌های 9500 ناظر این بنیاد حاکی از بهتر برگزار شدن انتخابات و حضور گسترده مردم در این روند نسبت به انتخابات 5 سال پیش است.

به گفته رئیس بنیاد فیفا، در انتخابات افغانستان تخلف، مشکلات و ناهنجاری‎های زیادی وجود داشت، اما با آن‎همه این انتخابات بهتر از انتخابات پیشین این کشور بود.

وی در پایان، شرکت اشخاص زیر سن قانونی، استفاده یک شخص از کارت رأی‎ افراد دیگر و مسدود شدن برخی از مراکز رأی‌گیری بدلیل تهدیدهای امنیتی را از جمله تخلف و تخطی‎های انتخاباتی برشمرد.

انتخابات افغانستان در روز (شنبه 16 فروردین) برگزار شد که بیش از هفت میلیون افغان در آن شرکت کردند.

قرار است نتیجه ابتدایی این انتخابات در چهارم اردیبهشت و نتیجه نهایی آن پس از 20 روز بررسی شکایت‎های انتخاباتی در 24 اردیبهشت اعلام شود.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها