امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75355
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «یوسف نورستانی»، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز(چهارشنبه) در یک نشست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «یوسف نورستانی»، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز(چهارشنبه) در یک نشست خبری در کابل، ضمن تقاضای خودداری از پیشداوری در مورد نتایج انتخابات از سوی هواداران کاندیداهای ریاست جمهوری، اظهار داشت که بتدریج نتایج آرای انتخابات برخی ولایت‎ها اعلام خواهد شد.

وی افزود: پیشد‎داوری در مورد نتایج انتخابات ریاست جمهوری اذهان عمومی را مغشوش می‌کند، بنابراین باتوجه به مصالح ملی افغانستان کاندیداها و هوادارانشان در مورد نتایج انتخابات پیشداوری نکنند.

نورستانی در مورد کمیسیون‌های انتخابات و شکایت‌های انتخاباتی خاطرنشان کرد که کار 2 کمیسیون انتخاباتی ( کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایت‎های انتخاباتی) تشخیص آرای واقعی از آرایی است که با تقلب به صندوق‎های رای ریخته شده‌اند.

رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان از پایین بودن سطح آگاهی مردم در مورد انتخابات و عدم موجودیت آمار واقعی از افراد واجد صلاحیت رای‌، به عنوان 2 چالش انتخابات 16 فرودین 93 یاد کرد و افزود: انتظار این نبود که انتخابات بدون هیچ چالشی برگزار شود.

وی ادامه داد که در برخی مناطق افغانستان کارمندان دولت به نفع کاندیدای مشخصی در روند رای‎گیری مداخله کرده‌اند همچنین در برخی مراکز رای‎گیری کارمندان کمیسیون انتخابات نیز تخلفاتی را انجام داده‌ند.

نورستانی در پایان از وزارت کشور افغانستان، وزارت دفاع این کشور و نیز از نظامیان آیساف به خاطر همکاری در انتقال مواد انتخاباتی با کمیسیون مستقل انتخابات، ابراز سپاسگزاری کرد و افزود: بالگرد‎هایی را که آن‎ها در اختیار این کمیسیون قرار دادند باعث شد که مواد انتخاباتی به موقع به نقاط مختلف این کشور انتقال یابد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها