امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75364
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اظهارات جان کری، وزیر خارجه آمریکا واکنش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اظهارات جان کری، وزیر خارجه آمریکا واکنش نشان داد.

یک مقام بلندپایه دفتر نخست وزیری اسرائیل به روزنامه نیویورک‌تایمز گفت که اسرائیل به شدت از اظهارات جان کری که تل‌آویو را مقصر شکست مذاکرات با فلسطین دانسته مأیوس شده است.

این مقام اسرائیلی افزود اظهارات جان کری هم به مذاکرات لطمه خواهد زد و هم موضع فلسطینی‌ها را تقویت خواهد کرد.

وی تأکید کرده که وزیر خارجه آمریکا به خوبی می‌داند این فلسطینی‌ها هستند که بیشترین تقصیر را در شکست «مذاکرات صلح» داشته‌اند.

پیش از این، جان کری وزیر خارجه آمریکا طی سخنانی در کمیته روابط خارجی کنگره ملی این کشور ضمن اذعان به شکست مذاکرات سازش میان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان اعلام کرد که دو طرف اقدامات بیهوده ای را در دوره اخیر اتخاذ کرده اند.

جان کری در ادامه افزود: آنچه که باعث تاسف است گروهی از زندانیان فلسطینی که قرار بود روز شنبه آزاد شوند آزاد نشده و این اتفاق پس از آن صورت گرفت که اسرائیل از آغاز مناقصه 700 واحد مسکونی در قدس خبر داد.

وی همچنین ضمن اظهار امیدواری در خصوص دستیابی به توافق درباره ازسرگیری مذاکرات سازش از سوی دو طرف افزود: برای تحقق این امر ما نیز با آنها همکاری خواهیم کرد تا این تصمیم اساسی را اتخاذ کنند و امیدواریم که این اتفاق بیفتد.
انتهای پیام/م.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها