امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75365
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری آمریکایی «دیلی‌بیست» در گزارشی مدعی شده سازمان‌های جاسوسی آمریکا تمامی شواهد حاکی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری آمریکایی «دیلی‌بیست» در گزارشی مدعی شده سازمان‌های جاسوسی آمریکا تمامی شواهد حاکی از اینکه روسیه آماده حمله نظامی به اوکراین است را جمع‌آوری کرده‌اند، اما این اطلاعات را در اختیار اوکراین قرار نمی‌دهند.
بر اساس این گزارش، سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا اطلاعاتی جمع‌آوری کرده‌اند که نشان می‌دهد روسیه تمامی نیروهای لازم برای حمله تمام عیار به اوکراین را جمع‌آوری است، اما دولت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا تصاویر و تحلیل‌های مربوط به مکان استقرار نیروهای روسیه را در اختیار دولت اوکراین قرار نداده است.
به آن دسته از مقامات آمریکا و اعضای کنگره این کشور که در جریان این اطلاعات قرار گرفته‌اند گفته شده از افشای آنچه آمریکا درباره محل استقرار سربازان روسی می‌داند به اوکراین اجتناب کنند.
مایکل ترنر، رئیس یکی از کمیته‌های فرعی کمیته نیروهای مسلح کنگره آمریکا که مسئولیت نظارت بر ناتو و نیروهای هوایی و زمینی آمریکا را به عهده دارد گفت: «من مطمئن نیستم که چنین اطلاعاتی را در اختیار آنها قرار می‌دهیم. این واضح است که ما به اوکراینی‌ها پیشنهادهای نظامی حساس درباره توانمندی‌های روسیه در مرزهای آنها ارائه نمی‌دهیم.»
طبق آنچه روزنامه دیلی‌بیست نوشته تحلیل‌های مهم جامعه اطلاعاتی آمریکا در مورد حمله احتمالی روسیه به اوکراین در اختیار کنگره آمریکا، سیاستگذاران این کشور و اعضای دولت اوباما قرار گرفته است.
این تحلیل‌ها اطلاعات مهمی از قبیل موقعیت جغرافیایی یگان‌های روسی و پیش‌بینی‌هایی درباره نحوه استفاده از این یگان‌ها برای آغاز حمله علیه اوکراین را شامل می‌شوند.
یک مقام بلندپایه آمریکایی ضمن تأیید صحت این گزارش به دیلی‌بیست گفته که آمریکا اطلاعات حاصل از این تحلیل‌ها را در اختیار اوکراین قرار نمی‌‌دهد زیرا عمل ارائه اطلاعات به کشوری مانند اوکراین بایستی بر اساس توافق‌های اطلاعاتی دیرپا باشد.
انتهای پیام/م.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها