امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75367
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام آمریکایی به خبرگزاری انگلیسی رویترز گفته معلوم نیست اختلافات موجود در مذاکرات هسته‌ای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام آمریکایی به خبرگزاری انگلیسی رویترز گفته معلوم نیست اختلافات موجود در مذاکرات هسته‌ای با ایران قابل حل باشند.
این مقام آمریکایی گفته ایران و کشورهای ۱+۵ در حال آماده‌سازی پیش‌نویس طرح توافق جامع برای اثبات صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران هستند اما معلوم نیست که آنها بتوانند اختلافات را کنار بگذارند.
این مقام بلندپایه آمریکایی در پایان ننشست دو روزه هسته‌ای ایران و ۱+۵ گفت: «ما در حال حاضر تدوین پیش‌نویس را آغاز کرده‌ایم. در حال حاضر نمی‌دانیم آیا ما خواهیم توانست اختلافات را حل کنیم یا خیر.»
دور جدید گفت‌وگوهای ایران و گروه 1+5 از روز سه‌شنبه با هدف دستیابی به توافق نهایی در شهر وین، پایتخت اتریش آغاز شده است.
این گفت‌وگوها برای حل و فصل آنچه کشورهای غربی به آن «نگرانی از برنامه هسته‌ای» می‌گویند، انجام می‌شود.
کشورهای غربی ادعا می‌کنند برنامه هسته‌ای ایران جنبه‌های نظامی دارد، اما جمهوری اسلامی ایران همواره این ادعا را رد کرده است.
ایران از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی و از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است. این آژانس چندین بار از تأسیسات هسته‌ای ایران دیدار کرده اما هرگز شواهدی از انحراف برنامه هسته‌ای ایران از مقاصد صلح‌آمیز ارائه نکرده است.
انتهای پیام/م.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها