امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 28
۱۹:۱۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75372
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، «ایاد البزم»، سخنگوی وزارت داخلی دولت حماس در نوار غزه اعلام کرد که این ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، «ایاد البزم»، سخنگوی وزارت داخلی دولت حماس در نوار غزه اعلام کرد که این وزارتخانه به فعالیت هیأت تونل‌ها در طول مرزهای جنوبی نوار غزه با مصر پایان داده است.

البزم امروز در صفحه فیس بوک خود نوشت: تاکید می‌کنیم، هیأت تونل‌ها که پیشتر در نوار غزه فعالیت می‌کرد، هم اکنون وجود خارجی ندارد و تمام تونل‌های موجود بین نواز غزه و مصر که زمانی از آنها برای وارد کردن مایحتاج اهالی نوار غزه از مصر استفاده می‌شد، هم اکنون وجود خارجی ندارد.

وی همچنین تاکید کرد که وزارت داخلی مصر هر نهاد و ارگانی که به نحوی با تونل‌ها در ارتباط باشد، را منحل کرده و هم اکنون اداره امنیت مرزها در وزارت داخلی و امنیت ملی نوار غزه مسئولیت حفظ و کنترل مرزها را برعهده دارد.

این اقدام درحالی صورت می‌گیرد که شرایط انسانی در نوار غزه هر روز رو به وخامت می‌گذارد و با انهدام تونل‌های موجود بین نوار غزه و مصر در عمل ارتباط نوار غزه با دنیای خارج قطع شده است.

پاپلو ریکالدی، مدیر دفتر غذایی وابسته به سازمان ملل با اشاره وضع بسیار بد غذایی حاکم بر نوار غزه و افزایش میانگین فقر در مناطق مختلف فلسطینی نشین و به طور مشخص در نوار غزه تاکید کرد، هم اکنون بیش از 1.6 میلیون فلسطینی نیازمند کمک‌های غذایی فوری هستند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار