امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75380
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، روز گذشته شهر حلب روز بسیار سختی را پشت سر گذاشت. از اولین ساعات این روز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، روز گذشته شهر حلب روز بسیار سختی را پشت سر گذاشت. از اولین ساعات این روز (چهارشنبه) مناطق مسکونی غرب حلب شاهد حملات خمپاره‌ای گروه‌های مسلح تکفیری بود.

رهاورد این حملات 26 کشته و بیش از 100 زخمی بود تا به این ترتیب شهر حلب شاهد یکی از خونبارترین روزهای خود طی بحران سوریه باشد، در حالی‌که شب پیش از آن شاهد شدیدترین حملات گروه‌های مسلح وابسته به گروه تروریستی القاعده و جماعت اخوان المسلمین سوریه در محور الراشدین – الحمدانیه – الراموسه بود و طی آن صدها تروریست مسلح به مناطق مدرسه الحکمة و عقرب و تلتی مؤته و الشرفه و دو پایگاه نظامی ارتش در غرب حلب حمله کردند.

در این نبردها گروه‌های مسلح برخی خطوط و نقاط مقدم درگیری را تصرف و حملات خمپاره‌ای سنگینی را بر مناطق مسکونی غرب حلب انجام دادند که یکی از آنها به اتوبوس حامل مسافر اصابت و موجب کشته شدن 11 مسافر آن و زخمی شدن 4 نفر دیگر شد.

اما حملات گروه‌های مسلح به اینجا ختم نشد، بلکه گروه‌های دیگری اقدام به حمله به تنها بزرگراهی کردند که حلب را از طریق مسیر «خناصر» به استان‌ها و مناطق دیگر سوریه مرتبط می‌کند. این گروه‌ها به مدت دو ساعت این مسیر را بسته و مانع تردد خودروها در آن شده بودند که با مقابله ارتش سوریه مواجه شده و مجبور به فرار از منطقه درگیری‌ها شدند.

 

«غزوه تحصن»

 

اتاق عملیات «اهل شام» که تعدادی از گروه‌های تروریستی وابسته به گروه القاعده و اخوان المسلمین سوریه را در بر می‌گیرد، روز یک‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای از آغاز نبردی تحت عنوان «غزوه تحصن» را با هدف تسلط این گروه‌ها بر دانشکده توپخانه و تجهیزات نظامی و مناطق عقرب و مدرسه الحکمه و تلتی الشرفه و مؤته خبر داد که همگی در جنوب غربی قرار دارند.

این گروه‌ها یک‌شنبه شب گذشته توانستند، چندین منطقه مشخص شده به عنوان هدف در این نبرد را تصرف کنند که یکی از این مناطق، منطقه «مدرسه الحکمه» بود که در کنار 3 هزار واحد مسکونی اختصاص یافته به پناهجویان سوری در منطقه غرب حلب قرار داشت. همچنین این گروه‌های توانستند به منطقه عقرب نیز نفوذ کنند که در نزدیکی دانشکده مهندسی نظامی شهر حلب قرار دارد. اما ورود سریع ارتش سوریه به عرصه نبرد و مقابله با گروه‌های مسلح آنها را در تحقق پیروزی‌های بیشتر ناکام و وادار به عقب نشینی از مناطق تصرف شده کرد.

این در حالی است که نیروی هوایی ارتش سوریه با انجام حملاتی تجمعات عناصر مسلح را که به سمت بازار الجبس پیشروی کرده و به منطقه الحمدانیه نزدیک شده بودند را هدف قرار دهند.

در این ارتباط یک منبع میدانی سوری تاکید کرد که طی درگیری‌های روز گذشته غرب حلب دست‌کم 35 تروریست کشته شدند.

براساس آخرین گزارش‌ها اغلب عناصر تروریستی که در نبرد «غزوه تحصن» مشارکت داشتند، چچنی بودند و شدیدترین درگیری‌ها در محور غربی و شمالی شهر حلب در محور اللیرمون وجمعیة الزهراء بوده است.

برآورد شده که بیش از 7 هزار تروریست مجهز به سلاح‌های سنگین از جمله تانک و توپ‌های «فوزدیکا» در حمله به جمعیة الزهراء مشارکت داشتند که برای مقابله با آنها نیروی هوایی ارتش سوریه وارد عمل شد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها