امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75389
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عزت الله الوندی با بیان این که طی روزهای آینده 60 اثر تازه دفتر ادبیات کودک و نوجوان نشر و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عزت الله الوندی با بیان این که طی روزهای آینده 60 اثر تازه دفتر ادبیات کودک و نوجوان نشر و بازنشر می‌شوند، اظهار کرد: 43 اثر از این آثار برای نخستین بار چاپ می‌شوند. این آثار در بخش‌های داستان، شعر، طنز، بازنویسی متون کهن و آثاری که در پروژه‌های مختلف تدارک دیده شده‌اند تولید شده است.

وی ادامه داد: آثار کودک و نوجوان حوزه هنری در گروه های سنی مختلف کودک، خردسال و نوجوان منتشر می‌شود، کتاب‌هایی که در سال گذشته و یا قبل‌تر منتشر شده‌اند نیز در لیست کتاب‌هایی ست که در نمایشگاه وجود دارد.

این نویسنده ادبیات کودک و نوجوان گفت: یکی از عواملی که باعث جذابیت آثار کودک و نوجوان حوزه هنری می‌شود تنوع موضوعی کتاب ها است، قصه های منظوم، شعر برای طبیعت و شعرهایی که در آن حیوانات مورد اهمیت قرار گرفته‌اند و همینطور بازنویسی متون کهن و داستان‌های مذهبی و بسیاری موضوعات دیگر که در آثار کودک و نوجوان حوزه هنری بر روی آن ها کار شده است به ثبت خواسته هایی که مخاطبان کودک و نوجوان ما دارند کمک می‌کند.

الوندی با بیان این که از نویسنده هایی استفاده کرده ایم که خودشان خط های فکری حوزه هنری را می‌شناسند، عنوان کرد: ما دخالتی در نگارش آثار نویسندگان نداشته ایم، چرا که نویسندگان و شاعرانی که برای حوزه هنری اثر ارائه می کنند موضوعات و خط فکری این نهاد را می دانند.

وی افزود: آثاری که به استانداردهای کودک و نوجوان نزدیک بوده است و یا فراتر از استانداردها بوده‌اند در شورای بررسی ادبیات کودک و نوجوان بررسی و برای چاپ به انتشارات سوره مهر ارائه شده‌اند.

وی ادامه داد 170 کتاب در نوبت چاپ هستند و با توجه به تعداد بالای آثار، طبیعی است که خیلی از آنها در مراحل فنی و هنری که مراحل زمان بری هستند در انتظار چاپ بمانند.

دبیر دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری در پایان گفت: طبق قول‌هایی که انتشارات سوره مهر به ما داده است بعد از نمایشگاه هم کتاب‌های دفتر کودک و نوجوان چاپ می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار