امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7540
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۰
تعداد بازدید: 91
عباسعلی مطلبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه صحبت‌هایی بر غیر قانونی بودن انتخابات  ...

عباسعلی مطلبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه صحبت‌هایی بر غیر قانونی بودن انتخابات  سازمان نظام دامپزشکی مطرح است از جمله وزیر جهاد کشاورزی بر اساس ماده 7  قانون نظام دامپزشکی کشور باید 3 نفر انتخابی شورای مرکزی را به رئیس‌جمهور معرفی می‌کرد اما نکرده است، گفت: وزیر جهاد کشاورزی طی نامه‌ای به شورای مرکزی اعلام کرد بر اساس هماهنگی با رئیس‌جمهور جلسه انتخابی شورای مرکزی دوباره تشکیل شود و 3 نفر دیگر انتخاب شوند، محتوای این نامه نشان می‌دهد که وزیر جهاد کشاورزی 3 نفر شورای مرکزی را به رئیس‌جمهور معرفی کرده است.

وی در پاسخ به این سؤال که اختیارات ماده 7 نظام دامپزشکی برای تشکیل جلسه شورای مرکزی مربوط به ریاست‌جمهوری است و وزیر جهاد کشاورزی نمی‌تواند تشکیل جلسه‌ شورای مرکزی را بدهد، گفت: این اختیار با تصویب هیئت وزیران از سوی رئیس‌جمهور به وزیر جهاد کشاورزی تفویض شده است، ‌بنابراین وزیر جهاد کشاورزی می‌توانست دستور تشکیل جلسه شورای مرکزی را بدهد.

از مطلبی سؤال شد بر اساس قانون، جلسه دوم شورای مرکزی انتخابات سازمان نظام دامپزشکی باید به حدنصاب 12 عضو  می‌رسید اما 2 نفر اعضای شرکت کننده، علی‌البدل بودند که نمی‌توانستند رأی بدهند.
 
‌وی پاسخ داد: برخی اعضای انتخابی و انتصابی شورای مرکزی بارها در جلسات شرکت نکرده بودند و طبق قانون، اعضای علی‌البدل می‌توانست جایگزین آنها شدند.

وی در پاسخ به اینکه آیا اعضای علی‌البدل حق رأی داشتند که در این انتخابات شرکت کردند، گفت: زمانی که اعضای علی‌البدل بر اساس قانون جایگزین اعضای انتخابی یا انتصابی می‌شوند حق رأی دارند.

مطلبی در پاسخ به اینکه ریاست جلسه شورای مرکزی بر اساس تبصره 3 ماده 7 باید توسط رئیس سازمان نظام دامپزشکی برگزار می‌شد، اما چنین نشد، گفت: زمانی که اختیارات تشکیل شورای جلسه از سوی ریاست جمهور به وزیر جهاد کشاورزی تفویض شده است آقای وزیر هم این اختیار را به دکتر دستور یکی از اعضای شورای مرکزی دادند.

از مطلبی سؤال شد چرا رئیس جمهور نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی با این عنوان که «جناب خلیلیان شخصاً رسیدگی و مطابق قانون و دقیق اقدام نمایید و مراقبت کنید حقی ضایع نشود»دادند، گفت: بعد از این نامه آقای رئیس‌جمهور اختیارات تشکیل شورای مرکزی را به وزیر جهاد کشاورزی تفویض کرده بود و آقای وزیر هم دستور تشکیل جلسه شورا را دادند.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی کشور در پاسخ به اینکه رئیس سابق سازمان نظام دامپزشکی کشور ادعا می‌کند انتخابات نظام دامپزشکی کشور غیرقانونی بوده است، گفت: انتخابات سازمان نظام دامپزشکی کشور در نهایت درستی و بر اساس موازین و قانون انجام شده و نهایتا حکم رئیس فعلی سازمان نظام دامپزشکی کشور توسط رئیس‌جمهور صادر شده است.

رئیس مؤسسه تحقیقات شیلات ایران در پایان تصریح کرد: بنده تدوین قوانین سازمان نظام دامپزشکی کشور را عهده‌دار بودم و چندین سال است در این زمینه فعالیت دارم،در انتخابات شورای مرکزی هیچ موردی از موازین قانونی خارج نشده است.

به گزارش فارس دو هفته گذشته رئیس‌جمهور طی حکمی به پیشنهاد وزیر جهادکشاورزی "سیدسبحانعلی علوی" را به عنوان رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور منصوب کرد.

پیش از این سید محمد آقا میری ریاست این سازمان را به عهده داشت.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها