امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75401
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «محمدرضا وصفی» مدیر کمیته ناشران بین‌الملل این رویداد اظهار کرد: هیاتی از ایران برای کاستن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «محمدرضا وصفی» مدیر کمیته ناشران بین‌الملل این رویداد اظهار کرد: هیاتی از ایران برای کاستن مشکلات حضور ناشران دانشگاهی و خارجی در بخش بین‌الملل که در نتیجه تحریم‌های بین‌المللی ایجاد شده است به نمایشگاه کتابی که در لندن در حال برگزاری است، رفتند.

به گفته وی،‌ در نتیجه تحریم‌های بانکی بین‌المللی، بسیاری از ناشران خارجی و دانشگاهی برای مبادله کتاب، ارسال کتاب به ایران و دریافت وجه کتاب‌های به فروش رفته‌شان از سوی ایران،‌ با مشکلاتی روبه‌رو هستند.

وصفی ادامه داد: در صورتی که امکان دریافت روادید فراهم می‌شد،‌ ضروری بود تعدادی از کارشناسان موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی به عنوان نماینده حوزه ستادی بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز برای رایزنی با نمایندگان خارجی در این سفر همراه باشند اما آماده شدن روادید انگلستان،‌ زمان می‌برد.

وی اظهار کرد: سفر کارشناسان ایرانی برای رایزنی با نمایندگان خارجی با هدف برگزاری هرچه بهتر بخش بین‌الملل نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران صورت گرفته است.
 
* سالن ویژه حمایت از فوتبالیست‌ها در نمایشگاه کتاب تهران

پاویون ورزشی به منظور حمایت از فوتبالیست‌های ایران در جام جهانی در نمایشگاه کتاب تهران برپا می‌شود.

این پاویون با همکاری فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و کمیته فعالیت‌های جنبی به منظور  اطلاع‌رسانی درباره حضور تیم ملی ایران در جام جهانی و حمایت از ملی‌پوشان در مصلی تهران مستقر می‌شود.

به دلیل همزمانی ایام نمایشگاه کتاب تهران با اردوی تیم ملی، فوتبالیست‌های ایرانی قادر به حضور در نمایشگاه کتاب تهران نیستند اما از پیشکسوتان فوتبال برای حضور در این سالن دعوت به عمل خواهد آمد.

همچنین در این سالن توضیحاتی درباره سبک زندگی پیشکسوتان ورزشی و فوتبالیست‌ها به بازدیدکنندگان ارایه خواهد شد. نحوه ازدواج، احترام به بزرگ‌ترها و اخلاق مداری و... از موضوعاتی هستند که  در این سالن به آن‌ها پرداخته می‌شود.

مسئولان فدراسیون فوتبال همچنین قصد دارند منتخبی از فیلم‌های فوتبالیست‌ها و برترین گل‌های تاریخ فوتبال را برای بازدیدکنندگان به نمایش بگذارند.

* رونمایی از 5 مجسمه شهری با موضوع کتاب در مراسم افتتاحیه

«هادی مظفری» معاون فرهنگی و هنری سازمان زیبا‌سازی شهر تهران از رونمایی و نصب  5 مجسمه شهری در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد و گفت: سازمان زیبا‌سازی 5 مجسمه شهری با موضوع کتاب را همزمان با افتتاح نمایشگاه رونمایی و در محل نمایشگاه نصب می‌کند.
وی افزود: همچنین به منظور زیبا سازی آثار حجمی هنری دیگری نیز در محوطه نمایشگاه قرار جانمایی خواهد شد.
مظفری با اشاره به اهمیت بعد بین‌المللی نمایشگاه کتاب تهران گفت: با توجه به اهمیت این رویداد مهم فرهنگی، سازمان زیباسازی قصد دارد پرچم کشورهای شرکت کننده در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب را در ضلع جنوبی نمایشگاه و حد فاصل خیابان قنبر زاده تا خیابان پاکستان نصب کند.
معاون فرهنگی و هنری سازمان زیبا‌سازی شهر تهران درباره فضاسازی‌ محیط درونی نمایشگاه گفت: فضا سازی درون نمایشگاه بر عهده سازمان زیباسازی است و محتوای فضا سازی اعم از شعارها و طرح‌ها نیز از سوی ستاد برگزار کننده نمایشگاه اعلام می‌شود.
وی افزود: فضاسازی محیط بیرونی نمایشگاه نیز بر عهده سازمان زیباسازی قرار دارد. همچنین سازمان زیباسازی مساعدت‌ جدی در قبال  امکانات رفاهی که مورد استفاده حجم وسیع بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد، خواهد داشت.
مسئولان سازمان زیبا سازی شهر تهران صبح امروز از فضای نمایشگاه کتاب تهران بازدید کردند و به ارزیابی محیط پیرامونی و درونی نمایشگاه کتاب پرداختند.
یست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در روزهای 10 تا 20 اردیبهشت 1393 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود
نتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها