امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75427
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام شهاب مرادی در مراسم بزرگداشت بیست و یکمین سالگرد شهادت سید ...

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام شهاب مرادی در مراسم بزرگداشت بیست و یکمین سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی که در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد، درباره مدیریت جهادی از شور و سوز نام برد و گفت: انسان، لجام گسیخته، بی‌هدف و بی‌هویت است که نابود می‌شود اما در شور این عقل است که فرمانده است و در واقع، عقل به محاسبه می‌آید.

وی ادامه داد: کانون و مصدر شور، سوز و شعور هم هست و کربلا سرآغاز این درس‌ها و مشق‌ها است.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به یکی از سخنان شهید آوینی مبنی بر اینکه ما اوقات فراغت نداریم، تصریح کرد: من هیچ وقت شهید آوینی را از نزدیک ندیدم و رفاقتی با او نداشته‌ام و آشنایی من با شهید آوینی از طریق فیلم و کتاب‌های اوست. به نظر بنده اینکه ما اوقات فراغت نداریم خیلی خردمندانه است البته اگر کسانی پیدا شوند که اوقات فراغت را با تفریح، یکی بگیرند اشتباه کرده‌اند.

این کارشناس دینی با بیان اینکه یکی از وجوه پررنگ و شخصیتی شهید آوینی، فرهنگ جهادی وی بوده است اما متأسفانه آن طور که باید این مسأله مورد توجه قرار نگرفته است، خاطرنشان کرد: شهید آوینی دنیا را با خدا می‌بیند؛ قبل و بعد هر موضوعی فقط خدا را می‌بیند و خداوند در ذهن او موجود و یا یک پدیده نیست بلکه خدای اکبر است.

مرادی گفت: مدیریت جهادی مانند مدیریت زمان است که به وکیل و وزیر نیازی ندارد بلکه همه انسان‌ها باید برنامه‌ها و اوقات خود را مدیریت کنند.

وی ادامه داد: شهید آوینی در جهان بینی‌ که داشت گویی نقش خداوند را می‌دید در نوع رفتار و قدرتش خدا را می‌دید و ما همواره به این جهان بینی نیاز داریم لذا اگر فرزندان ما فقط هنر، فقط فلسفه و یا ظواهر هنری را ببینند هیچ وقت آوینی نمی‌شوند و از این مباحث، هنرمند ارزشی بیرون نمی‌آید.

مرادی اظهار داشت: دفاع از دین و ارزش‌ها همچنان کار سختی است و هر چه فضا هنری‌تر و علمی‌تر باشد به مراتب سخت‌تر خواهد بود.
انتهای پیام/ع
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها